LAJMI I FUNDIT:

Malazezi paguan të gjitha borxhet e pashlyera të bashkëqytetarëve të tij në dyqanin vendas

Malazezi paguan të gjitha borxhet e pashlyera të bashkëqytetarëve të tij në dyqanin vendas

Më dërgoni shumën, pa emrat e borxhlinjve, të cilët kanë qenë në borxh me dyqanin tuaj për një kohë të gjatë për të paguar borxhet e tyre.

Ky ishte mesazhi që një dyqan i vogël lokal në qytetin port të Malit të Zi në Bar mori këto ditë, shkruajnë mediat vendase, përcjell Telegrafi.


Sipas portalit lokal Jedro, një donator anonim që jeton jashtë vendosi që të gjitha borxhet e papaguara në dyqanin “Cobra”, duke paguar borxhet ndaj njerëzve të të gjitha besimeve dhe kombeve që ishin në fletoren e borxhit të pronarit të dyqanit.

Dhe më vonë, siç shkruajnë mediat atje, u sqarua se donatori anonim donte të bënte të lumtur ish-bashkëqytetarët e tij gjatë Ramazanit, muaji më i rëndësishëm në Islam.

Ndryshe, raportojnë mediat, anëtarët e të tre feve dominuese në këtë zonë kanë jetuar në Bar për shekuj me radhë.

Sipas regjistrimit të fundit nga 2011, rreth 60 për qind e banorëve të qytetit e identifikojnë veten si Ortodoks, rreth 30 për qind janë anëtarë të Islamit, ndërsa afër tetë për qind janë Katolikë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një grua viziton në spital mikeshën pas lindjes - reagimi i saj do t'ju shkrijë zemrën

Një grua viziton në spital mikeshën pas lindjes - reagimi i saj do t'ju shkrijë zemrën

Fun
Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Fun
Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Fun
Mbi 16 milionë pëlqime - loja e këtyre katër çamarrokëve ka pushtuar internetin

Mbi 16 milionë pëlqime - loja e këtyre katër çamarrokëve ka pushtuar internetin

Fun
Prezantueses amerikane i futet miza në gojë gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë – detyrohet të vazhdojë moderimin

Prezantueses amerikane i futet miza në gojë gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë – detyrohet të vazhdojë moderimin

Fun
Një “vrimë” në qiell i alarmon të gjithë - shkenca shpjegon fenomenin (Foto)

Një “vrimë” në qiell i alarmon të gjithë - shkenca shpjegon fenomenin (Foto)

Kalo në kategori