LAJMI I FUNDIT:

Lyeni shputat e këmbëve me pastë dhëmbësh: Tingëllon si e krisur, por efekti do t’ju ngazëllejë

Lyeni shputat e këmbëve me pastë dhëmbësh: Tingëllon si e krisur, por efekti do t’ju ngazëllejë

Pasta e dhëmbëve mund t’ju ndihmojë në disa probleme që kanë të bëjnë me shputat madje menjëherë

Kallot, plasaritjet dhe lëkura e thatë shfaqen atëherë kur nuk kujdesemi për shputat, dhe jo që duken shumë keq, por janë edhe goxha të dhembshme, transmeton Telegrafi.

A ka mënyra që në momentet e tilla t’i ndihmojmë vetes?

Po, ka, besoni apo jo, por pasta e dhëmbëve është ajo e cila do të mund t’ju ndihmojë në disa probleme me shputat, madje menjëherë.

Më saktësisht, ajo mund të bëhet një aleat juaji në luftën me përsosmërinë.

Para së gjithash, pasta e dhëmbëve mund të jetë një piling ftohës sepse përmban grimca gërryese që përmirësojnë efektin.

Pasta gjithashtu zbardh thonjtë. Thjesht aplikoni pastën dhe pastroni me një furçë dhëmbësh të vjetër.

Paralajmërimi i vetëm është: mos përdorni pastë dhëmbësh nëse keni çarje të thella – mbani mend që përmban mentol, i cili mund të digjet. /Telegrafi/

Në trend Shëndetësi

Më shumë
Mënyrat e mahnitshme se si agjërimi ndikon në tru dhe në trup

Mënyrat e mahnitshme se si agjërimi ndikon në tru dhe në trup

Shëndetësi
Kalo në kategori