Djali i legjendës, një herësh trajnerit Zinedine Zidane, Luca, duket se është afër largimit nga Real Madridi.

Gazeta spanjolle Sport raporton se e ardhmja e Zidane Junior në Bernabeu duket e errët, pavarësisht babait të tij që u kthye fuqishëm si trajner i Realit këtë muaj.

20-vjeçari ka shkëlqyer për Real B këtë sezon në Segunda Division B – niveli i tretë e futbollit spanjoll, por mos-rinovimi duket se po ia shkakton largimin.

Luca Zidane: Debutimi në Bernabeu ishte një ëndërr Luca Zidane: Debutimi në Bernabeu ishte një ëndërr

Një largim të tij po e shtyn edhe babai i tij, Zinedine, i cili nuk është i kënaqur që Luca nuk po pranon të nënshkruaj marrëveshje të re.

Luca Zidane (Foto: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images/Guliver)

Klubi zviceran Basel dëshiron që portieri i Francës U-20 të bëhet pjesë e tyre so lojtar i lirë në verë, pasi kontrata e tij të përfundojë.

Përveç klubit të madh zviceran edhe klube tjera italiane dhe franceze janë gjithashtu të etura për të nënshkruar me portierin e talentuar. /Telegrafi/