LAJMI I FUNDIT:

Luanesha u ndërpre nga luani, derisa ishte duke e kapur prenë (Video)

Luanesha u ndërpre nga luani, derisa ishte duke e kapur prenë (Video)

Ndërprerja që bëri ky luan i paaftë, tregon arsyen pse luanesha gjithnjë kryen gjuetinë.

Turistët që ndodheshin në brigjet e një lumi në Afrikën e Jugut, panë momentin e rrallë, kur një impalë shpëtoi nga dhëmbët e fuqishëm të grabitqarit, transmeton Telegrafi.

E tëra ndodhi për shkak të veprimit të ngathtë të luanit, që ia pamundësoi partneres ë tij ta kapte prenë, megjithëse e kishte shumë pranë.

“Qëndruam gjatë, kur pamë se në një hapësirë të ngushtë po qëndronte tufa e impalave, që kishin afër familjen e luanëve. Aksioni që shikuam, ishte shumë i dobët” ka shkruar një i pranishëm.

Shikuesit janë mahitur me veprimin e pazakontë, që e quajtën si tentim të luanit për t’ia shpëtuar jetën, megjithëse mbeti pa racionin ushqimor. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Turistët në Kinë të hutuar nga risia në tualetet publike  - zgjidhje moderne, por është pak e pakëndshme

Turistët në Kinë të hutuar nga risia në tualetet publike - zgjidhje moderne, por është pak e pakëndshme

Interesante
Ariu notonte në liqenin e Floridës, i vërsulen dy aligatorë – por reptilët tërhiqen nga misioni

Ariu notonte në liqenin e Floridës, i vërsulen dy aligatorë – por reptilët tërhiqen nga misioni

Interesante
Bukuroshja u trondit me çantën që mori në Gucci

Bukuroshja u trondit me çantën që mori në Gucci

Fun
Mënyra se si ky çift zbuluan se po bëhen prindër, bëri miliona njerëz të qeshin

Mënyra se si ky çift zbuluan se po bëhen prindër, bëri miliona njerëz të qeshin

Fun
Ariu në Kaliforni fajësohet për pesë vjedhje në dy orë

Ariu në Kaliforni fajësohet për pesë vjedhje në dy orë

Fun
Ju intereson ta dini sa njerëz në botë kanë emrin e juaj? Kjo është harta që do të “zbulojë” gjithçka për emrin dhe mbiemrin e juaj

Ju intereson ta dini sa njerëz në botë kanë emrin e juaj? Kjo është harta që do të “zbulojë” gjithçka për emrin dhe mbiemrin e juaj

Kalo në kategori