Liverpooli merr fitore të madhe ndaj Arsenalit, ngjitet në vendin e pestë

Liverpooli ka fituar si mysafir në derbi ndaj Arsenalit me rezultat 3-0 në kuadër të javës së 30-të të Ligës Premier.

Pjesa e parë nuk solli shumë me të dy skuadrat që ishin të kujdesshme.

Rasti i vetëm i mirë në këtë pjesëlojë i takoi Liverpoolit me James Millner, por nuk u kthye në gol.

Në pjesën e dytë Liverpooli futi në lojë Diogo Jotan që doli të jetë zëvendësim i qëlluar.

Portugezi gjeti rrjetën në minutën e 64-të, ku pas një asistimi të Trent Alexandre-Arnolld shënoi për 1-0.

Vetëm katër minuta më vonë Liverpooli gjeti edhe një herë rrjetën.

Mo Salah pranoi një top në zonë dhe me një goditje të bukur shënoi në portën e Bernd Lenos për 2-0.

Kur pritej që Arsenali të kthehej në lojë, ishte përsëri Jota që shënoi në minutën e 82-të për 3-0.

Më këtë fitore Liverpooli kalon në pozitën e pestë me 49 pikë, ndërsa Arsenali mbetet i nënti me 42 pikë. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Bernd Leno i bën një premtim të madh tifozëve të Arsenalit para ndeshjes Fulham – Man City

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Për herë të parë në histori të Ligës Premier, gjyqtari i ndeshjes do të mbajë një videokamerë në kokë