LAJMI I FUNDIT:

Lirohet nga detyra Ekipi Menaxhues për hartimin e draft-statutit të Asociacionit

Lirohet nga detyra Ekipi Menaxhues për hartimin e draft-statutit të Asociacionit
Reklama

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka bërë ditur se sot ka marr vendim për lirimin nga detyra të Ekipit menaxhues për hartimin e draft-statutit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Krasniqi këtë e bërë të ditur në një postim në Facebook.


“Pas prezantimit të djeshëm në Bruksel të draft statutit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, sipas përgjegjësive që i ishin dhënë Ekipit Menaxhues në marrëveshjet e Brukselit të vitit 2013 dhe 2015, ky ekip tash edhe vet është pa status.

Andaj, sot me datë 03 maj 2023, kam marr vendim për lirimin nga detyra të anëtarëve të këtij ekipi menaxhues, në përbërje të Danijela Vujiçiq, Jelena Bolovic, Igor Kalamar dhe Dejan Radojkoviq”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/