LAJMI I FUNDIT:

Liqeni e mbyll me barazim, largohet nga ‘Main Round’ i Ligës së Kampionëve

Liqeni e mbyll me barazim, largohet nga ‘Main Round’ i Ligës së Kampionëve

Ndeshja e fundit e FC Liqeni në Ukrainë kundër FC Araz është mbyllur me rezultat të barabartë 6-6.

Reklama

Në njoftimin e klubit të futsallit thuhet se ndeshja nisi me maturi, me të dyja skuadrat që po matnin forcat e tyre, por nga minuta e shtatë deri në të dymbëdhjetën ekipi nga Azerbajxhani shënuan katër herë.

Me një gol të menjëhershëm disi i riktheu në lojë Shqipron Brahimi kur nga afërsia shënoi për 4-1. Anton Uka në minutën e 19-të të pjesës së parë nxori një penallti, të cilën e konkretizoi vetë. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 4-2.

Edhe pjesa e dytë nisi në të mirë të azerëve, kur në minutat 23 e 24 realizuan për të ngritur epërsinë e tyre në 6-2.

FC Liqeni sikur u zgjua nga një letargji, për të shënuar katër gola radhazi. Arbër Shkodra (26’), Shqipron Brahimi (34′), Steven Abril (36′) dhe Yulian në minutën e fundit të takimit rikthyen gjërat në binarë duke nxjerrë barazim të merituar me luftën, dëshirën dhe vullnetin e shfaqur brenda vijave të parketit.

Me një fitore, një humbje dhe një barazim, ekipi i futsallit e mbylli udhëtimin në Ukrainë, në kuadër të Grupit 6 të ‘Main Round’ të Ligës së Kampionëve, me gjithsej katër pikë të grumbulluara.

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

La Liga
Kalo në kategori