0Shares

Thashethemet rreth çmimit të Galaxy Note 8 i kanë dhënë tronditje tregut ( sepse çmimi i përfolur thuhet se do të jetë mes 1,000 dhe 1,100 dollarësh). Por tani që LG e ka një pajisje të ngjashme me rivalin e saj jugkorean, pyetja është se a mund ta sfidojë LG rivalin e saj, Samsung, me një çmim më të mirë për LG V30? ETNews mendon se përgjigja është “po” dhe ka më shumë për të ndarë rreth këtij sugjerimi.

Së pari, do të ketë dy modele – V30 dhe V30 Plus – të cilat do të kushtojnë $ 700 dhe 875 $ respektivisht. Ata do të nisin në të njëjtën kohë, më 15 shtator në Korenë e Jugut dhe më 31 shtator në Gjermani.

Modeli Plus do të ketë më shumë hapësirë për ruajtje, 128GB vs 64GB, harduer më të mirë, audio dhe mbushje të baterisë pa tela. Specifika të tjera duhet të jenë identike, duke përfshirë RAM (6GB). Si një përkujtim për të gjithë, LG V30 thuhet se do të vijë me ekranin në 6 “OLED Full Vision, Snapdragon 835, 16MP + 13MP kamera  (me f / 1.6 aperture!), IP68 hidroizolim dhe 3,200mAh bateri.

Një drejtues i rangut të lartë nga një operator mobil korean ka vlerësuar telefonin dhe tha se V30 ka “dizajnin e zgjeruar” të fabletit. Thuhet se LG është ndjerë shumë e sigurt dhe do të sfidojë drejtpërdrejt Samsung, i cili do të lansojë Galaxy Note 8 në të njëjtën ditë.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)