Lazio dhe Milani barazojnë, finalisti vendoset në San Siro

ROME, ITALY - FEBRUARY 26: Lucas Leiva of SS Lazio kicks the ball during the Coppa Italia semi-final first leg between SS Lazio and AC Milan on February 26, 2019 in Rome, Italy. (Photo by Marco Rosi/Getty Images)

Lazio dhe Milani kanë barazuar (0-0) në San Siro në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Kupës së Italisë.

Një ndeshje që sa i përket rasteve i takoi vendasve pasi tentuan portën disa herë.

Në minutat 25 dhe 27, Lazio kishte dy raste me Patric dhe Ciro Immobilen, por që nuk shënuan.

Bakayoko e Lulic . (Photo by Marco Rosi/Getty Images)

Lazio tentoi edhe tri herë tjera në pjesën e parë për të gjetur rrjetën. Milinkovic Savid dy herë dhe Parolo një herë ishin afër golit, por që Giggi Donarumma ishte në vend.

Pjesa e dytë nisi me një Milan më agresiv. Krzysztof Piatek tentoi në minutën e 50-të, po mbrojtësit e bllokuan gjuajtjen e tij.

Krzysztof Piatek . (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Më minutat 66 dhe 67, Lazio u kundërpërgjigj me Savic dhe Correa, por përsëri pa sukses.

Rastin më të mirë në ndeshje e kishte Immobile që nuk arriti të shënojë në minutën e 80-të.

Ndeshja u mbyll pa fitues dhe finalisti do të caktohet në ndeshjen kthyese që zhvillohet në San Siro. /Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes