Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka takuar ndihmës zëvendësministren kanadeze për Evropën, Sandra McCardell.

Përmes një postimi në Twitter, Lajçak ka bërë të ditur se McCardell e ka informuar për zhvillimet e fundit në Ballkanin Perëndimor dhe në dialogun Prishtinë – Beograd.

“Më vjen mirë që takova ndihmës zëvendësministren e Kanadasë për Evropën, Sandra McCardell sot në Bruksel. E informova atë për zhvillimet më të fundit në Ballkanin Perëndimor dhe për dialogun Beograd-Prishtinë”, ka shkruar ai.

Tutje, Lajçak është shprehur mirënjohës për mbështetjen e fuqishme kanadeze për punën e BE-së në rajon. /Telegrafi/

Reklama