LAJMI I FUNDIT:

La punën për të luajtur video-lojën “Football Manager”, tani po fiton dyfishin

La punën për të luajtur video-lojën “Football Manager”, tani po fiton dyfishin

Sot, Kelsey poston rreth tri video në javë dhe menaxhon kanalin nga shtëpia.

“Ndërsa kanali po bëhej gjithnjë e më i popullarizuar, unë fillova të fitoja para nga ai. Kështu e mora idenë se në fakt mund të ishte puna ime”, ka rrëfyer Kelsey për BBC.

Ai la punën e tij si asistent biznesi verën e kaluar për të pasur më shumë kohë për të bërë atë që do.

Tom Kelsey

“Tani fitoj dy herë më shumë se në punën time të mëparshme. Është një gjë e vërtetë që mund ta fitoj duke qenë shefi i vetes në të njëjtën kohë”, vazhdoi Kelsey.

Kanali i tij ka rreth 128,000 abonentë dhe siç tha ai, “shpenzoj nga 50 deri në 60 orë në javë duke luajtur Football Manager”.

“Është shumë e pazakontë kur thoni se karriera juaj do të jetë duke luajtur një lojë video, por me gjithë biznesin që po rritet muaj pas muaji, unë do të përpiqem ta bëj këtë për aq kohë sa të mundem”, përfundoi Kelsey. /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
Rregullat për ‘fotografimin’ e ekranit në WhatsApp po ndryshojnë

Rregullat për ‘fotografimin’ e ekranit në WhatsApp po ndryshojnë

Teknologji
Fshini menjëherë këto aplikacione, vjedhin të dhënat bankare – janë shkarkuar 200 mijë herë

Fshini menjëherë këto aplikacione, vjedhin të dhënat bankare – janë shkarkuar 200 mijë herë

Teknologji
Një truk i fshehur i Google Maps - që shumë pak njerëz e dinë

Një truk i fshehur i Google Maps - që shumë pak njerëz e dinë

Teknologji
Musk thotë se çipi i parë i trurit të njeriut mund të lëvizë

Musk thotë se çipi i parë i trurit të njeriut mund të lëvizë "miun e kompjuterit" rreth ekranit, duke menduar

Teknologji
Kodi sekret në WhatsApp: A e dini se çfarë do të thotë nëse ju merrni mesazhin

Kodi sekret në WhatsApp: A e dini se çfarë do të thotë nëse ju merrni mesazhin "14643"?

Teknologji
X pezullon shkurtimisht llogarinë e të vesë së Alexei Navalny, nga rrjeti social thanë se ishte një gabim në sistem

X pezullon shkurtimisht llogarinë e të vesë së Alexei Navalny, nga rrjeti social thanë se ishte një gabim në sistem

Teknologji
Kalo në kategori