LAJMI I FUNDIT:

Ky është telefoni me kamerën më të mirë në vitin 2022

Ky është telefoni me kamerën më të mirë në vitin 2022

Faqja e njohur, “Android Authority” ka shpallur rezultatet e sondazhit të lexuesve të saj, i cili zgjodhi telefonin me kamerën më të mirë në vitin 2022.

Reklama

Përdoruesit kishin mundësinë të zgjidhnin nga katër telefona, të cilët u vlerësuan më të mirët në rishikimet e Autoritetit të Android.

Konkursi përfshinte kamerat e telefonave të mëposhtëm: Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 Pro, Apple iPhone 14 Pro Max dhe Samsung Galaxy S22 Ultra.

Lexuesve iu ofruan foto, por nuk dinin se cila pajisje ishte përdorur për të krijuar cilën foto. Ata kishin kohë tre ditë për të votuar dhe fituesi ishte “për një fije floku” përpara nënkampiones.

Dy telefona u dalluan: Apple iPhone 14 Pro Max dhe Google Pixel 7 Pro. Me një diferencë prej vetëm 0,02 pikësh, Pixel 7 Pro fitoi, siç thuhet në faqen e internetit të Autoritetit Android.

Kjo nuk është hera e parë që Pixel 7 Pro fiton çmime në faqen e lartpërmendur.

Në fillim të këtij viti, ai fitoi çmimet Editor’s Choice dhe Reader’s Choice për smartfonin më të mirë në përgjithësi. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra, kush i mbijetoi testit të rënies?

iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra, kush i mbijetoi testit të rënies?

Teknologji
CEO i SoftBank: Inteligjenca artificiale që tejkalon atë njerëzore në pothuajse të gjitha fushat, do të vijë brenda 10 vjetëve

CEO i SoftBank: Inteligjenca artificiale që tejkalon atë njerëzore në pothuajse të gjitha fushat, do të vijë brenda 10 vjetëve

Teknologji
Prezantohet Nokia XR21 Limited Edition, HDM Global filloi prodhimin në Evropë

Prezantohet Nokia XR21 Limited Edition, HDM Global filloi prodhimin në Evropë

Teknologji
Pse po mbinxehet iPhone 15-shi?

Pse po mbinxehet iPhone 15-shi?

Teknologji
Google Pixel 8 “prezantohet” dy ditë para datës zyrtare

Google Pixel 8 “prezantohet” dy ditë para datës zyrtare

Teknologji
Një përdorues i iPhone 15 lëshon një paralajmërim – thotë se një aplikacion po e zbraz 25% të baterisë së telefonit të tij

Një përdorues i iPhone 15 lëshon një paralajmërim – thotë se një aplikacion po e zbraz 25% të baterisë së telefonit të tij

Teknologji
Kalo në kategori