LAJMI I FUNDIT:

Ky është antibiotiku më i fuqishëm natyror, mund ta bëni vetë

Ky është antibiotiku më i fuqishëm natyror, mund ta bëni vetë

Mënyra më e mirë që të mbroheni nga sëmundjet është imuniteti i fuqishëm

Reklama

Për të pasur imunitet të fuqishëm është e nevojshme që të ushqeheni shëndoshëm, mirëpo mund të përdorni edhe një struk të vogël. Provojeni këtë pije.

Një lugë e kësaj pijeje në ditë mjafton që të përmirësojë imunitetin tuaj, por jini të kujdesshëm sepse është goxha djegës.

Para përdorimit të kësaj pijeje konsultohuni me mjekun, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 700 ml uthull molle
– 1/4 e gotës hudhër të copëtuar imët
– 1/4 e gotës qepë të karamelizuar
– 2 speca të freskët
– 1/4 e gotës xhenxhefil të freskët
– 2 lugë rrepë
– 2 lugë kurkumë

gettyimages

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit, me përjashtim të uthullës, i vendoni në një enë. I përzieni mirë, masën e hidhni në kavanoz dhe derdhni uthullën.

E përzieni kavanozin në mënyrë që përbërësit të bashkohen. Ta ruani në vend të ftohtë dhe pa lagështi, për 14 ditë.

Pas dy javëve kullojeni përbërjen, për kullim më mirë është të përdorni një fashë.

Të merrni një lugë të madhe në ditë. /Telegrafi/

Në trend Shendetesi

Më shumë
Kastravecin dhe domaten nuk bën t’i hani bashkë: Cilat kombinime tjera të ushqimeve do të duhej t’i shmangni

Kastravecin dhe domaten nuk bën t’i hani bashkë: Cilat kombinime tjera të ushqimeve do të duhej t’i shmangni

Nutricion
Çfarë duhet të bëni kur jeni të pikëlluar - mos i ndrydhni ose fshihni ndjenjat tuaja

Çfarë duhet të bëni kur jeni të pikëlluar - mos i ndrydhni ose fshihni ndjenjat tuaja

Psikologji
Një detaj i panjohur është vënë re në trurin e njerëzve në çastet e vdekjes - fillon 30 sekonda pasi zemra ndalon!

Një detaj i panjohur është vënë re në trurin e njerëzve në çastet e vdekjes - fillon 30 sekonda pasi zemra ndalon!

Shëndetësi Lajme
Çfarë do të thotë nëse vlera e kolesterinës është 2.6? Për një grup njerëzish është një shenjë se janë të shëndetshëm, por për të tjerët është një alarm

Çfarë do të thotë nëse vlera e kolesterinës është 2.6? Për një grup njerëzish është një shenjë se janë të shëndetshëm, por për të tjerët është një alarm

Shëndetësi
A zgjoheni në mes të natës dhe më pas nuk arrini të flini përsëri? Ja si të shpëtoni nga ky problem

A zgjoheni në mes të natës dhe më pas nuk arrini të flini përsëri? Ja si të shpëtoni nga ky problem

Shëndetësi
Temperaturat e larta dhe ndikimi te dhimbjet kronike

Temperaturat e larta dhe ndikimi te dhimbjet kronike

Shëndetësi
Kalo në kategori