Virgjëreshat janë gjithashtu perfeksioniste në dashuri, gjithçka duhet të jetë ashtu si e kanë imagjinuar, dhe nëse nuk është kështu, do të ketë një humor të keq.

Peshqit vazhdimisht po testojnë dashurinë e partnerit të tyre, dhe janë xhelozë pa ndonjë arsye të vërtetë. Ai rrallë do ta pranojë, por shumë bindshëm do t’ju ​​imponojë ndjenjën e fajit.

Le të shohim se çfarë thotë zodiaku – si duken sekretet e errëta në marrëdhënie.

Dashi

Pjesëtarët e kësaj shenje janë shumë shpërthyes për shkak të xhelozisë së çmendur. Ka shumë probleme me Dashin e dashuruar. Atyre u pëlqen të kërkojnë një arsye për t’u grindur edhe atje ku nuk ka asnjë, më së shpeshti me posesivitetin e tyre dhe skenat impulsive para të tjerëve.

Ata janë mjeshtër të vërtetë në agresionin pasiv, kështu që nëse diçka nuk u pëlqen atyre, prisni që ata do ta vendosin atë në hundën tuaj shumë herë dhe në mënyrën më të keqe të mundshme.

Demi

Kjo shenjë e mundon partnerin duke e injoruar. Ashtu si me Dashin, Demi në dashuri më së shpeshti pengohet nga xhelozia. Unë mund ta torturoj partnerin tim duke pretenduar se gjithçka është në rregull. Në fund të çdo diskutimi, grindja do të përfundojë nëse i pranoni Demit se ka të drejtë, sepse ai është gjithmonë më i zgjuari.

Binjakët

Binjakët nuk janë kurrë të kënaqur. Anëtarët e paqëndrueshëm të kësaj shenje në një marrëdhënie janë më egoistë, dhe nga ana tjetër presin që ju të përpiqeni vazhdimisht rreth tyre. Ata qëllimisht do të provokojnë xhelozi pasi që ata duan kur dikush vallëzon rreth tyre. Fjalët e ashpra dhe ofendimet nuk janë të huaja për ta.

Gaforrja

Gaforret ofendohen shumë lehtë dhe vështirë falin. Gjëja më e keqe në lidhje me gaforret është se ata mund të ofendohen në pothuajse gjithçka që ju u thoni atyre. Ata janë të fiksuar pas mendimit të mjedisit dhe në zemërim bëhen të pandjeshëm dhe hakmarrës dhe të gatshëm të urrejnë përgjithmonë atë që i ka lënduar shumë, shkruan KP.

Luani

Luanët gjithmonë do të gjejnë një justifikim për veten e tyre. Pjesëtarët e kësaj shenje do të nuhasin dobësitë e partnerit të tyre dhe sa herë që ndihen të kërcënuar, ata do të heqin fajin për t’u dukur më mirë. Ata bëhen jashtëzakonisht të vështirë nëse nuk u kushtohet aq vëmendje sa mendojnë se meritojnë.

Virgjëresha

Është e pamundur të përmbushësh pritjet e Virgjëreshës. Ato janë gjithmonë të gatshme për kritika, dhe janë më të këqijat ndaj partnerëve të tyre të dashurisë. Meqenëse janë perfeksionistë të dashuruar, gjithçka duhet të jetë ashtu siç e kanë imagjinuar, dhe nëse nuk është kështu, do të ketë një humor të keq. Ato priren të kontrollojnë partnerët dhe shpesh janë posesivë.

Peshorja

Peshorja gjithmonë di gjithçka më mirë se ju. Me ta, vështirë se mund të dihet se për çfarë merret ai, sepse ata mund të ndryshojnë qëndrimin dhe disponimin e tyre për shkak të gjërave të vogla. Ato kanë një sërë rregullash se si duhet të sillet i zgjedhuri i tyre dhe madje edhe të vishet. Ato besojnë se partneri i tyre duhet t’i dëgjojë për gjithçka, kështu që ata marrin pozicionin e njerëzve të zgjuar dhe këshilltarëve.

Akrepi

Pjesëtarët e kësaj shenje nuk janë të patundur në dashuri. Ata janë të prirë për flirt dhe lidhje. Ata janë të prirë për manipulim dhe gënjeshtra për të arritur qëllimin e tyre. Nëse shkel në flluskat e tyre, ata do të sulmojnë vetëbesimin tënd. Nëse i vë në siklet para shoqërisë, do të jetë e vështirë të të falë.

Shigjetari

Shigjetari gjithmonë e vë veten në vendin e parë. Megjithëse do të betohen për dashuri dhe përkushtim të përjetshëm, anëtarët e kësaj shenje do të shikojnë vazhdimisht se çfarë u përshtatet dhe si do ta kthejnë situatën në avantazhin e tyre. Nëse bëni një gabim, prisni që të ju bëjë më të zgjuar, por në asnjë mënyrë mos provoni të njëjtën gjë në situatën e kundërt, pasi që Shigjetari do ta përjetojë atë si fyerjen më të thellë emocionale.

Bricjapi

Kjo shenjë do ta çmendë partnerin me pritjet e tij. Ashtu si Virgjëresha, Bricjapët kanë pritje të mëdha nga partneri i tyre, dhe kjo do ta njoftojë atë në çdo kohë. Ata mund të mendojnë një gjë dhe të thonë diçka krejtësisht ndryshe, dhe sillen në atë mënyrë që asgjë të mos jetë e qartë për ju. Ata janë në gjendje të fshehin ndjenjat e tyre shumë mirë dhe të insistojnë që problemi të mos ndodhë kurrë tek ata.

Ujori

Ujori nuk e di se çfarë do të thotë të jesh partner i përkushtuar. Pjesëtarët e kësaj shenje janë aq krenarë për individualitetin e tyre sa askush nuk ndihet plotësisht i dashur prej tyre. Ata duan të jenë kokëfortë, por edhe të veprojnë në mënyrë që të arrijnë qëllimin e tyre. Nëse janë lënduar, ata kurrë nuk do ta pranojnë atë, por do t’ju kthejnë dy herë.

Peshqit

Peshqit fshehin frikën e tyre me akuza. Ata janë të vetëdijshëm për vetëmohimin e tyre në dashuri, andaj ekziston frika se nuk do t’ia ktheni përgjigjen. Ata vazhdimisht po testojnë dashurinë e partnerit të tyre dhe janë xhelozë pa ndonjë arsye të vërtetë. Sidoqoftë, ai rrallë do ta pranojë atë, dhe ai do t’ju imponojë shumë bindshëm një ndjenjë faji.