Familja e Elon Musk thjesht vazhdon të rritet.

Manjati i Teslas dhe ish-partnerja e tij, Grimes, mirëpritën fshehurazi fëmijën e tyre të dytë së bashku, një vajzë të vogël të quajtur Exa Dark Sideræl, nëpërmjet një nëne surrogate në dhjetor 2021.

Vajza me emrin e pazakontë, të cilën e thërrasin shkurt Y, bashkohet me gjashtë fëmijët e tjerë të Musk: Griffin, Xavier, Kai, Saxon, Damian dhe X.

Grimes tregon sekretet pas veshjes së saj dhe të Elon Musk në "Met Gala 2018" Grimes tregon sekretet pas veshjes së saj dhe të Elon Musk në "Met Gala 2018"

Njihuni më poshtë me fëmijët e biznesmenit miliarder dhe nënat e tyre:

Nevada Alexander Musk

Pas martesës në janar 2000, Musk dhe autorja kanadeze Justine Wilson mirëpritën djalin Nevada Alexander Musk në 2002. Nevada vdiq nga sindroma e vdekjes së papritur të foshnjave, ose SIDS, pas 10 javësh.

Reklama

Griffin dhe Xaiver Musk

Pasi humbën foshnjën e tyre, Musk dhe Wilson iu drejtuan IVF për të rritur familjen e tyre. Ajo lindi djemtë binjakë Griffin dhe Xavier Musk në prill të vitit 2004. Djemtë tani janë 17 vjeç.

Reklama

Kai, Sakson dhe Damian Musk

Ish-çifti përdori gjithashtu IVF për të mirëpritur djemtë trenjakë Kai, Saxon dhe Damian në janar 2006. Treshja tani janë 16 vjeç. Musk dhe Wilson u divorcuan në vitin 2008 dhe ndajnë kujdestarinë e pesë djemve të tyre.

Ish-e dashura e Elon Muskit befason me rrëfimin: Jetonim në "skajin e varfërisë" - në një banesë të thjeshtë dhe me dyshek të shqyer Ish-e dashura e Elon Muskit befason me rrëfimin: Jetonim në "skajin e varfërisë" - në një banesë të thjeshtë dhe me dyshek të shqyer

X AE AX II Musk

Pas dy martesave me yllin e “Westworld”, Talulah Riley dhe një lidhje të shkurtër me aktoren Amber Heard, Musk filloi të takohej me këngëtaren Grimes në maj 2018. Ajo lindi djalin e tyre , X AE A-XII, në maj 2020. X tani është 1 vjeç. X fillimisht u quajt X Æ A-12, por “Æ” dhe “12” shkelën ligjin e Kalifornisë duke mos qenë pjesë e alfabetit anglez, duke i detyruar prindërit e tij t’i ndryshojnë emrin.

Reklama

Exa Dark Sideræl Musk

Grimes zbuloi në mars të vitit 2022 se ajo dhe themeluesi i SpaceX kishin mirëpritur vajzën e tij të parë, Exa Dark Sideræl Musk, nëpërmjet një surrogate në dhjetor 2021. Asaj iu dha pseudonimi Y pasi fëmija i tyre tjetër u quajt X.

Reklama
Elon Musk dhe Grimes mirëpresin fëmijën e dytë Elon Musk dhe Grimes mirëpresin fëmijën e dytë

Grimes iu referua Musk si “i dashuri” i saj në intervistën me Vanity Fair, megjithëse ajo e quajti marrëdhënien e tyre “të paqëndrueshme”. Megjithatë, disa orë pasi u publikua kopertina, ajo shkroi në Twitter se ata ishin ndarë përsëri. /Telegrafi/