Në pamjet e Grimes dhe Elon Musk në Met Gala 2018 kishte më shumë sesa duket në sy.

Në një video-intervistë me Vanity Fair të publikuar të enjten, këngëtarja 33-vjeçare e “Player of Games” reflektoi daljen e saj të parë në tapetin e kuq me miliarderin e teknologjisë 50-vjeçar, të dashurin e saj të ri në atë kohë.

Dhe Grimes zbuloi se një nga pjesët e saj të preferuara të kombinimit të saj përfundoi duke u zhdukur plotësisht në foto. “Ndjehem sikur gjëja më e lezetshme për këtë që askush nuk e di është kurora që kam”, tha ajo.

“Ne morëm njerëzit Vantablack – nuk ju lejohet të përdorni Vantablack, është si e zeza më e zezë që mund të merrni – dhe i bindëm njerëzit e Vantablack të na dërgonin një mostër dhe më pas e shkrimë dhe e bëmë këtë kurorë”.

Reklama
Elon Musk dhe Grimes mirëpresin fëmijën e dytë Elon Musk dhe Grimes mirëpresin fëmijën e dytë
Reklama

Ajo vazhdoi duke shpjeguar, “Për shkak se është e zeza më e zezë, në të vërtetë nuk mund ta shihni kurorën”, duke e quajtur atë një koncept i bukur.

Nga ana tjetër, Musk kishte problemin e kundërt. Xhaketa e tij ishte aq e bardhë, sa teksti në anën e pasme – “novus ordo seclorum”, që përafërsisht përkthehet në “rendin e ri botëror” – praktikisht u zhduk.

Grimes dëshiron të jetë 'plotësisht e mbuluar' me tatuazhe me 'alien' Grimes dëshiron të jetë 'plotësisht e mbuluar' me tatuazhe me 'alien'

Pamja e Grimes, të cilën ajo dhe Musk e projektuan së bashku, përfshinte gjithashtu një korse qelqi, të cilën ylli e pranoi se “padyshim nuk ishte një ide e mirë”.

“Me të vërtetë, me të vërtetë dhemb nëse keni një korse që është bërë nga xhami i fortë”, tha ajo. “Ne mësuam shumë për dizajnin e modës, këto janë të dyja përvojat tona të para të dizajnit të modës”. /Telegrafi/

Reklama