LAJMI I FUNDIT:

Kryeministri australian pozon karshi gruas dhe dy vajzave të tij, kritikohet për editimin e fotografisë (Foto)

Kryeministri australian pozon karshi gruas dhe dy vajzave të tij, kritikohet për editimin e fotografisë (Foto)

Kryeministri australian Scott Morrison ka nxitur reagime të ashpra me postimin e një fotografie të familjes së tij – pasi shumica e atyre që e kanë parë fotografinë e kanë vërejtur se bëhet fjalë për një ndërhyrje me efekte speciale “Photoshop”.

Reklama

Fotografia e postuar në ueb-faqen zyrtare të kryeministrit australian, shpejt hasi në akuza nga përdoruesit e rrjeteve sociale për shkak të editimit të fotografisë, transmeton Telegrafi.

Në fotografi Morrison shihet i ulur afër vajzave Lily dhe Abbey dhe gruas Jenny. Por, ishte një detaj që ua kapi syrin të gjithë atyre që kanë pasur rastin ta shohin.

“Kryeministri jonë kishte një atlete të bardhë të edituar me Photoshop për fotografinë e re”, ka shkruar një komentues përbri fotografisë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Turqia
Raportohet për “disa të vdekur” pas të shtënave në dy vende nga i njëjti i dyshuar në Roterdam

Raportohet për “disa të vdekur” pas të shtënave në dy vende nga i njëjti i dyshuar në Roterdam

Evropa
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Evropa
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Serbia
Kalo në kategori