LAJMI I FUNDIT:

KRU ‘Hidrodrini’: Nuk ka turbullira nga reshjet e shiut, uji është i pijshëm

KRU ‘Hidrodrini’: Nuk ka turbullira nga reshjet e shiut, uji është i pijshëm
Foto: Ilustrim

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidrodrini” njofton se pas reshjeve të shiut, nuk ka turbullira dhe se uji është i pijshëm.

Sipas Hidrodrinit, shkalla e gatishmërisë është ngritur në rajonin e Dukagjinit.

“Uji është i pijshëm, nuk ka turbullira në asnjë burim të zonës së mbulueshmërisë. Pas reshjeve atmosferike që kanë filluar mbrëmë në rajonin e Rrafshit të Dukagjinit dhe pas paralajmërimeve Instituti Hidrometeorolgjik i Kosovës (IHM) për javë që do karakterizohet nga reshje shiu, Hidrodrini ka ngritur shkallën e gatishmërisë dhe mobilitetit në zonën e saj të mbulueshmërisë”, njofton Hidrodrini.

Gjatë orëve të pasdites së të dielës, në shumë qytete e fshatra të Kosovës ka pasur reshje të shumta shiu të shoqëruara me bubullima, por edhe breshër.

Si pasojë rrugët në disa qytete janë vërshuar.

IHMK përmes një njoftimi për media ka paralajmëruar se si pasojë e reshjeve të shiut në disa vende mund të ketë vërshime. /Telegrafi/


Në trend Ekonomi

Më shumë
Prishtina G Talks me Grida Duma në Klan Arena

Prishtina G Talks me Grida Duma në Klan Arena

Ekonomi
Armani Exchange sjell konceptin e ri te dyqanit në Albi Mall Gjilan!

Armani Exchange sjell konceptin e ri te dyqanit në Albi Mall Gjilan!

Albi Mall
Bitcoin drejt thyerjes së rekordit të çmimit - sa ka arritur vlerën sot në treg

Bitcoin drejt thyerjes së rekordit të çmimit - sa ka arritur vlerën sot në treg

Botë
Merrni frymën e detit dhe pishave në 'Holiday In 2' - shtëpia juaj në bregdetin Adriatik

Merrni frymën e detit dhe pishave në 'Holiday In 2' - shtëpia juaj në bregdetin Adriatik

Edil Project
DevCon - konferenca ndërkombëtare për komunitetin e teknologjisë që do ndodh me 2 mars në FIEK, Prishtinë

DevCon - konferenca ndërkombëtare për komunitetin e teknologjisë që do ndodh me 2 mars në FIEK, Prishtinë

DevCon
Përkushtimi ndaj pacientëve - historia e suksesit të KosovaMed në kujdesin paliativ sipas modelit gjerman

Përkushtimi ndaj pacientëve - historia e suksesit të KosovaMed në kujdesin paliativ sipas modelit gjerman

KosovaMed Healthcare
Kalo në kategori