LAJMI I FUNDIT:

Kovaçevski: Gruevski duhet të kthehet në vend dhe të përballet me drejtësinë

Kovaçevski: Gruevski duhet të kthehet në vend dhe të përballet me drejtësinë

Kthimi Nikolla Gruevski për kryeministrin Dimitar Kovaçevski është temë e pavend.

Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, Kovaçevski tha se për Gruevskin është lëshuar fletarrest dhe ai vërtet duhet të kthehet në Maqedoni, por të përballet me drejtësinë në përputhje me ligjet e vendit.


Kryeministri Kovaçevski mohon se ka pasur ndonjë komunikim me Zaevin në lidhje me kthimin e ish-kryeministrit në Maqedoni pasi mëngjesin e sotëm në një pjesë të mediave u raportua se Zaev e kërcënoi kryesinë e LSDM-së se do të shkonte kundër tyre nëse vazhdon të bashkëpunojë me BDI-në në përpjekjet e tyre për kthimin e Gruevskit.

Pasi u njoftua se është vjetërsuar edhe rasti “TNT”, një rast tjetër i lidhur me Nikolla Gruevskin, Kovacevski nuk ka dashur të japë interpretimin e tij për këtë vendim.

Kovaçevski tha se nuk ka bazë që këto tema të jenë një debat real politik në vend./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kryesuesja në KS të OKB-së përplaset ashpër me Vuçiqin për minutat e fjalimit

Kryesuesja në KS të OKB-së përplaset ashpër me Vuçiqin për minutat e fjalimit

Lajme
Gjykimi për vrasjen e trefishtë në Gllogjan, dëshmitari tregon se çka i kishte thënë i akuzuari në natën kritike

Gjykimi për vrasjen e trefishtë në Gllogjan, dëshmitari tregon se çka i kishte thënë i akuzuari në natën kritike

Drejtësi
Përplasja e SHBA-së me Rusinë në KS të OKB-së: Nuk mund të ndryshoni historinë e intervenimit të NATO-s në Kosovë

Përplasja e SHBA-së me Rusinë në KS të OKB-së: Nuk mund të ndryshoni historinë e intervenimit të NATO-s në Kosovë

Lajme
Mijëra euro kursime, banesa, e shtëpia - çfarë pasurie posedojnë kryetarja e Gjykatës Kushtetuese dhe gjashtë gjyqtarët tjerë?

Mijëra euro kursime, banesa, e shtëpia - çfarë pasurie posedojnë kryetarja e Gjykatës Kushtetuese dhe gjashtë gjyqtarët tjerë?

Lajme
Katër të mbijetuara të luftës nuk u lejuan të futeshin në sallën e KS të OKB-së, Osmani refuzoi pjesëmarrjen derisa lëshoi pe protokolli

Katër të mbijetuara të luftës nuk u lejuan të futeshin në sallën e KS të OKB-së, Osmani refuzoi pjesëmarrjen derisa lëshoi pe protokolli

Lajme
Vdes 71-vjeçari në Lipjan, goditet nga një kamion derisa ishte brenda në veturë

Vdes 71-vjeçari në Lipjan, goditet nga një kamion derisa ishte brenda në veturë

Kronika e Zezë
Kalo në kategori