LAJMI I FUNDIT:

Kontrabandë me mjaltë dhe telefona, parandalohen dy raste

Kontrabandë me mjaltë dhe telefona, parandalohen dy raste

Oficerët doganorë kanë parandaluar dy raste të tentim kontrabandës, ku është kapur mjaltë dhe telefona mobil.

Reklama

Në magjistralen Kaçanik – Ferizaj, Njësitet antikontrabandë të Doganës së Kosovës kanë selektuar një automjet të dyshuar për kontroll, mirëpo ai nuk i është bindur urdhrave për tu ndaluar dhe ka tentuar për tu larguar

“Oficerët doganor kanë arritur që ta ndalojnë automjetin dhe me këtë rast janë gjetur 660 kg mjaltë industriale e kontrabanduar në Kosovë. Mallrat janë konfiskuar si dhe ka filluar procedura kundërvajtëse”, thuhet në njoftim.

Derisa në rastin e dytë zyrtarët e Doganës së Kosovës kanë kryer një kontroll në një dyqan/mobil shop dhe me këtë rast janë gjetur 39 telefona smart pa dokumentacion e të cilët janë kontrabanduar në Kosovë.

Telefonat e kontrabanduar janë sekuestruar dhe ndaj kompanisë janë iniciuar procedurat kundërvajtëse. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Lajme
Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Lajme
Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Siguri
Arrestime, armatim i sekuestruar e reagime ndërkombëtare - e tëra që ndodhi përgjatë ditës së hënë

Arrestime, armatim i sekuestruar e reagime ndërkombëtare - e tëra që ndodhi përgjatë ditës së hënë

Lajme
Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Siguri
Mediumi boshnjak: Millan Radoiçiq ishte plagosur gjatë sulmit terrorist në veri të Kosovës

Mediumi boshnjak: Millan Radoiçiq ishte plagosur gjatë sulmit terrorist në veri të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori