LAJMI I FUNDIT:

Kontejnerët e transportit shfrytëzohen për të ndërtuar hotel (Foto)

Kontejnerët e transportit shfrytëzohen për të ndërtuar hotel (Foto)

Në Mançester të Anglisë është duke u ndërtuar një hotel, duke i përdorur vetëm kontejnerët që janë shfrytëzuar për transport.

Reklama

‘Holiday Inn Express’ që do t’i ketë 220 dhoma, do të ndërtohet vetëm nga kutitë metalike që përdoren për transport, ndërsa nuk do të shfrytëzohet asnjë tullë apo beton, transmeton Telegrafi.

Pasi të jetë kompletuar, sipërfaqja e jashtme do të mbulohet nga panele të metalit të lehtë, që do të kenë efekt estetik. Pjesët e brendshme do të izolohen me materie speciale, që do t’i përshtatet klimave të ndryshme.

“Është fantastike, se si po merr formë kaq shpejtë. Fal kësaj qasje të lehtë, procesi i ndërtimit është përgjysmuar dhe objekti po punohet me shumë lehtësi”, ka thënë dizajneri që është në krye të projektit.

Hoteli që përmban 20 ton kuti metali, pritet të formësohet për katër javë, ndërsa dyert për mysafirë do të hapen në fillim të korrikut të vitit të ardhshëm. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Interesante
Ushtari ukrainas befason të birin në ditën kur po festonte ditëlindjen

Ushtari ukrainas befason të birin në ditën kur po festonte ditëlindjen

Interesante
Peshkaqeni tmerron turistët britanikë në Afrikën e Jugut, u vërsulet në barkë – tregon dhëmbët e mprehtë

Peshkaqeni tmerron turistët britanikë në Afrikën e Jugut, u vërsulet në barkë – tregon dhëmbët e mprehtë

Interesante
Deshi ta prekë dhe të bëjë selfie, turistja për pak sa nuk e pëson nga bizoni në parkun Yellowstone

Deshi ta prekë dhe të bëjë selfie, turistja për pak sa nuk e pëson nga bizoni në parkun Yellowstone

Interesante
Shtatë mrekullitë e botës moderne (Foto)

Shtatë mrekullitë e botës moderne (Foto)

Interesante
Vitaly bie në kurth, shoku bën seks me nënën e tij (Video+18)

Vitaly bie në kurth, shoku bën seks me nënën e tij (Video+18)

Fun
Kalo në kategori