Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar se të shtunën ka vdekur edhe një person nga coronavirusi.

Reklama

Viktima me inicialet F.G ka qenë 73-vjeçare nga Komuna e Shtimes.

“Pacientja është spitalizuar në Klinikën Infektive me datën 20.04.2020, dhe krahas infeksionit COVID-19 ka qenë e diagnostikuar edhe me sëmundje të tjera kronike”, është thënë mes tjerash në njoftim.

Edhe 28 raste me COVID-19, shkon në 731 numri i të infektuarve në Kosovë Edhe 28 raste me COVID-19, shkon në 731 numri i të infektuarve në Kosovë

Kjo është vdekja e 20-të nga coronavirusi në territorin e Kosovës.

Duke marrë parasysh të dhënat e fundit, në Kosovë janë infektuar 703 persona derisa 162 janë shëruar nga ky virus.