Mbrojtësi i krahut të majtë, Jordi Alba, mbetet njëri ndër lojtarët më të rëndësishëm të Barcelonës.

Ai ka kontratë vetëm deri në vitin 2020 me klubin blaugrana.

Drejtuesit e Barcelonës dëshirojnë ta zgjidhin çështjen, duke rinovuar me mbrojtësin që në këtë vit.

Jordi Alba. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Kjo pasi klubi ka frikë nga interesimi i Juventusit për ish-lojtarin e Valencias.

Edhe përkundër kësaj, bisedimet po shkojnë shumë ngadalë.

Menaxheri është i mërzitur me këtë dhe në intervistat e fundit nuk e ka përjashtuar largimin e lojtarit të tij nga Barca.

Rakitic, Vidal, Malcom e Alba (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Jordi Alaba është rritur në akademinë e Barcelonës, por ka luajtur për Valencian, nga ku edhe ishte rikthyer në klub. /Telegrafi/