LAJMI I FUNDIT:

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” kërkon përsëritjen e votimit në Elbasan

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” kërkon përsëritjen e votimit në Elbasan

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” i drejtuar nga Sali Berisha dhe Ilir Meta ka kërkuar zyrtarisht përsëritjen e votimit elektronik në bashkinë e Elbasanit.

Reklama

Përmes një ankimimi të bërë në Komisionin e Sanksioneve dhe Ankesave në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) kërkon shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në Elbasan dhe ripërsëritjen e tyre.

Bashkë Fitojmë kërkohet që të bëhet një ekspertizë e huaj për të gjitha pajisjet e votimit elektronik që u përdorën në Elbasan, nën dyshimet se rezultati ishte i paracaktuar.

Berisha kërkon komision hetimor për zgjedhjet lokale, akuzon PS-në: Sollën bandat nga Dubai
Lexo po ashtu Berisha kërkon komision hetimor për zgjedhjet lokale, akuzon PS-në: Sollën bandat nga Dubai

Gjithashtu kërkohet që të bëhet një verifikim i votave të dhëna në mënyrë elektronike, me votat fizike që ndodhen në kutitë e votimit.

BF kërkon nga KAS që të shqyrtohen të gjitha kamerat e sigurisë në qendrat e votimit, për të evidentuar nëse ka persona të autorizuar të cilët i kanë bërë presion zgjedhësve.

Një tjetër pikë në kërkesën e Bashkë Fitojmë është edhe krahasimi i kodeve të votuesve me listën e votuesve për çdo qendër votimi. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Siguri
“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

Lajme
Sulmohet me gurë e mjete të rënda shtëpia e shqiptarit në Medvegjë, kërkohet ndihmë nga Shqipëria e OSBE

Sulmohet me gurë e mjete të rënda shtëpia e shqiptarit në Medvegjë, kërkohet ndihmë nga Shqipëria e OSBE

Lugina
Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Lajme
Skenarët e rrezikshmëm të Serbisë dhe Rusisë, sipas ekspertit amerikan Daniel Serwer

Skenarët e rrezikshmëm të Serbisë dhe Rusisë, sipas ekspertit amerikan Daniel Serwer

Lajme
Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Lajme
Kalo në kategori