Ju nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të reja!

Ne definitivisht nuk rekomandojmë kirurgji plastike, por përzierja e mëposhtme e përbërësve natyral do t’ju ndihmojë qëllimin tuaj

Ju do të dukeni shumë më të reja se sa keni imagjinuar ndonjëherë!

Kjo maskë natyrale e fytyrës përmban vetëm tre përbërës:

Përbërësit

• 1.2 lugë çaji vaj kokosit
• të bardhët e vezës
• ½ lugë çaji lëng limoni

Udhëzime:

Hidheni vezën në një tas, ndani të bardhën e vezës nga e verdha e saj, dhe përziheni me një pirun derisa të shkrihet.

Pastaj, shtoni lëng limoni dhe vaj kokosit dhe përzieni mirë.

Kjo është e gjitha!

Pastaj, lani fytyrën mirë me ujë të vakët dhe sapun, mbajeni atë të thatë me një peshqir, dhe aplikoni maskën.

Përdorni gishtat dhe lehtësisht masazhoni fytyrën në lëvizje rrethor. /Telegrafi/