LAJMI I FUNDIT:

I kishin shqiptuar gjobë kompanisë së tij, pronari kërcënon inspektorët në Lipjan

I kishin shqiptuar gjobë kompanisë së tij, pronari kërcënon inspektorët në Lipjan
Foto: Ilustrim

Dy inspektorë komunalë kanë raportuar se janë kanosur në vendin e tyre të punës mesditën e së mërkurës, në rrugën “Shqipëria” në Lipjan.

Reklama

Policia njofton se ata janë kanosur nga pronari i një kompanie private, të cilës ditë më parë i kishin shqiptuar gjobë për mosrespektim të vijave të transportit.

“Rr. Shqipëria, Lipjan 31.05.2023 – 14:15. Dy viktima meshkuj kosovarë inspektor komunal, kanë raportuar se derisa kanë qenë në vendin e punës, janë kanosur nga i dyshuari mashkull kosovar, pronari i kompanisë private, pasi që ditë me parë, i kishin shqiptuar një gjobe kompanisë se tij, për shkak të mosrespektimit të vijave të transportit”, thuhet në raportin policor.

I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Rasti është iniciuar si “Kanosje”. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“Jam në pozicion të vështirë për shkak të ekzekutimit të dobët të planit nga Radoiçiq” – ambasadori i Kosovës në SHBA ironizon me intervistën e Vuçiqit në CNN

“Jam në pozicion të vështirë për shkak të ekzekutimit të dobët të planit nga Radoiçiq” – ambasadori i Kosovës në SHBA ironizon me intervistën e Vuçiqit në CNN

Lajme
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Shkodranja e martuar me një serb që jeton në Zveçan: Le të pajtohen Kurti e Vuçiqi

Shkodranja e martuar me një serb që jeton në Zveçan: Le të pajtohen Kurti e Vuçiqi

Lajme
Çka bëjnë Mbrojtja Civile dhe Brigada e Veriut?

Çka bëjnë Mbrojtja Civile dhe Brigada e Veriut?

Lajme
Për vetëm 20 minuta, Komuna e Pejës transkriptoi fjalimet e seancës përmes inteligjencës artificiale - Shqip.ai

Për vetëm 20 minuta, Komuna e Pejës transkriptoi fjalimet e seancës përmes inteligjencës artificiale - Shqip.ai

Lajme
Policia e Kosovës po vazhdon hetimet në Banjskë

Policia e Kosovës po vazhdon hetimet në Banjskë

Lajme
Kalo në kategori