LAJMI I FUNDIT:

Këto janë zyrtarisht plazhet më të bukura në botë, sipas TripAdvisor

Këto janë zyrtarisht plazhet më të bukura në botë, sipas TripAdvisor

Problemi i plazheve është se ndërsa ato janë padyshim vende të shkëlqyera për t’u qetësuar dhe qetësuar, ndonjëherë mund të duket sikur të gjithë kishin të njëjtën ide.

Shkon atje, dhe i gjithë vendi është i mbushur me njerëz. Pra, ku të shkoni nëse doni të shmangni turmat? Epo, Tripadvisor  sapo ka publikuar një listë të plazheve më të mira në botë, nga një parajsë Havai në një liman të izoluar skocez: vende që janë vërtet epike dhe të bukura, por edhe relativisht pa turma.

Në vendin e parë është “Grace Bay Beach” në territorin britanik jashtë Turks dhe Caicos, që do të thotë se fitoi vlerësimet më pozitive në faqen e rishikimeve të udhëtimeve në 2021 – një arritje mbresëlënëse.

Japonia dhe Singapori kanë ende pasaportat më të fuqishme në botë, ndërsa Rusia bie në vendin e 49-të dhe Ukraina arrin një rekord të lartë
Lexo po ashtu Japonia dhe Singapori kanë ende pasaportat më të fuqishme në botë, ndërsa Rusia bie në vendin e 49-të dhe Ukraina arrin një rekord të lartë

Më pas është plazhi Varadero në Kubë, dhe i treti është Turquoise Bay në Australinë Perëndimore.

Këtu është dhjetëshen e plotë botërore:

 • Grace Bay Beach, Turks and Caicos

 • Varadero Beach, Kubë

 • Turquoise Bay, Exmouth, Australi

 • Quarta Praia, Morro de Sao Paulo, Brazil

 • Eagle Beach, Aruba

 • Radhanagar Beach, Havelock Island, Indi

 • Baia do Sancho, Fernando de Noronha, Brazil

 • Trunk Bay Beach, St John, Ishujt e Virgjër

 • Baía dos Golfinhos, Praia da Pipa, Brazil

 • Spiaggia dei Conigli, Lampedusa, Itali

Dhe këtu janë dhjetë të parat në Evropë:

 • Spiaggia dei Conigli, Lampedusa, Itali

 • Praia da Falésia, Olhos de Agua, Portugali

 • Playa de Muro Beach, Majorca, Spanjë

 • Nissi Beach, Qipro

 • Balos Lagoon, Crete, Greqi

 • Kleftiko Beach, Milos, Greqi

 • Luskentyre, Isle of Harris, Mbretëria e Bashkuar

 • Bamburgh Beach, Northumberland, Mbretëria e Bashkuar

 • Sotavento Beach, Fuerteventura, Spanjë

 • Spiaggia di Cala Rossa, Isola di Favignana, Itali. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Të gjithë frikësohen ta provojnë, ndërkaq ata me përvojë e dinë që pa këtë pozë nuk ka seks!

Të gjithë frikësohen ta provojnë, ndërkaq ata me përvojë e dinë që pa këtë pozë nuk ka seks!

Intimitet dhe Pasion
Njerëzit u shokuan kur e kuptuan se për çfarë përdoret tapa në shishen e vajit

Njerëzit u shokuan kur e kuptuan se për çfarë përdoret tapa në shishen e vajit

A e dini se...
Kur do ta shihni se për çfarë shërben vrima shtesë në atlete, do ta përdorni vazhdimisht

Kur do ta shihni se për çfarë shërben vrima shtesë në atlete, do ta përdorni vazhdimisht

Stil
Shikojeni mirë shuplakën tuaj: Nëse keni të shkruar këtë, tek ju fshihet sekreti!

Shikojeni mirë shuplakën tuaj: Nëse keni të shkruar këtë, tek ju fshihet sekreti!

Lifestyle
Skena në ishullin grek tmerroi internetin: “Imagjinoni njerëzit që jetojnë vërtet atje”

Skena në ishullin grek tmerroi internetin: “Imagjinoni njerëzit që jetojnë vërtet atje”

Stil
Vendoseni këtë pranë dyerve dhe të gjitha dritareve: Çimkat nuk do t’i afrohen shtëpisë suaj!

Vendoseni këtë pranë dyerve dhe të gjitha dritareve: Çimkat nuk do t’i afrohen shtëpisë suaj!

Kalo në kategori