LAJMI I FUNDIT:

Këto janë truqet e lehta për t’i parandaluar njollat e djersëve në rroba

Këto janë truqet e lehta për t’i parandaluar njollat e djersëve në rroba

Njollat e djersës janë dukuri e zakonshme, por që me të vërtetë disa ndjehen të pakënaqur dhe të turpshëm me këtë gjë.

Gunjan Gaur, ekspert i grimit dhe drejtor ekzekutiv i ALPS Cosmetic Clinics, i tregon disa truqe të cilat i parandalojnë njollat e djersëve në sqetullat tuaja, transmeton Telegrafi.


Vëni jastëk të djersëve

Nëse nuk e keni ditur, ekzistojnë disa jastëk të djersëve të cilët mund t’i vendosni nën sqetulla për të parandaluar njollat.

Jastëku e pinë djersën dhe e mban lëkurën e thatë!

Përdorni antipersiprant

Deodoranti nuk bën asgjë për të parandaluar njollat e djersëve në rroba.

Sidoqoftë, në vend të deodorantit mund të përdorni antipersiprant, i cili ndihmon ta mbani lëkurën e thatë dhe pa njolla.

Rruani sqetullat rregullisht

Kjo gjë e parandalon djersën të akumulohet në sqetullat tuaja, si dhe e pastron zonin nga të gjitha bakteret.

Veç kësaj, nëse i rruani sqetullat rregullisht, do të parandaloni aromat e tmerrshme. /Telegrafi/

 

Në trend Stil

Më shumë
Ky vullkan në Antarktik hedh 80 gramë ar në ditë me vlerë 6000 dollarë në ajrin e akullt

Ky vullkan në Antarktik hedh 80 gramë ar në ditë me vlerë 6000 dollarë në ajrin e akullt

Udhëpërshkrime
Si të blini dhe vishni një kostum: Ekziston një rregull i madh kur bëhet fjalë për xhaketat me tre kopsa

Si të blini dhe vishni një kostum: Ekziston një rregull i madh kur bëhet fjalë për xhaketat me tre kopsa

Stil
A duhet diskutuar rroga me kolegët dhe miqtë?

A duhet diskutuar rroga me kolegët dhe miqtë?

Lifestyle
Marrëveshja për pagën? Ky truk i thjeshtë është shumë i fuqishëm, sipas një studimi të ri

Marrëveshja për pagën? Ky truk i thjeshtë është shumë i fuqishëm, sipas një studimi të ri

Këshilla Lifestyle
Shtëpi montazhi që nuk e keni parë deri tani: Ja se si ndërtohet shtëpia nga tullat prej druri

Shtëpi montazhi që nuk e keni parë deri tani: Ja se si ndërtohet shtëpia nga tullat prej druri

Dizajn dhe Arkitekturë
10 shprehjet më të veçanta të dashurisë

10 shprehjet më të veçanta të dashurisë

Lifestyle
Kalo në kategori