0Shares

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti është kandidati më i votuar në Pejë me 8807 vota.

Pas tij radhitet Kujtim Shala me 5750, e treta është Vjosa Osmani me 4236 vota e pasuar Ramiz Kelmendi me 3569 dhe Besa Gaxherri me 2008 vota.

Numër të konsiderueshëm të votave kanë marrë edhe anëtarët e ri të LDK-së, Driton Selmanaj me 2096 vota dhe Lumir Abdixhiku 1806, transmeton Telegrafi.

Edhe Behgjet Pacolli i AKR-së në Pejë ka arritur të marrë 1446 vota, kurse dy themeluesit e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka marrë 1299 vota dhe Ilir Deda 1271.

Kliko këtu për të parë listën e plotë


Kliko KËTU për të parë listën e plotë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)