Instituti Hidrometorologjik i Kosovës njoftoi se në dy ditët e para të vitit 2020 do të mbaj mot i pjesërisht i vranët dhe me diell.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes. /Telegrafi/