LAJMI I FUNDIT:

Këshilla për pastrimin e dhomës së ndenjës për ta bërë hapësirën tuaj të ndjehet si e freskët dhe e re

Këshilla për pastrimin e dhomës së ndenjës për ta bërë hapësirën tuaj të ndjehet si e freskët dhe e re
Foto: GettyImages

Dhoma e ndenjes është një nga dhomat më të frekuentuara në një shtëpi dhe mund të bëhet lehtësisht e çrregullt.

Është një hapësirë ​​për të argëtuar miqtë dhe familjen dhe një vend për t’u çlodhur pas një dite të gjatë. Prandaj, meriton një vëmendje shtesë kur jeni duke e rregulluar.


Nëse dhoma juaj e ndenjes ka nevojë për një pastrim, këto katër ide të lehta do të sigurojnë që të duket më e mirë:

Rafte librash

Një pluhur i tmerrshëm mund të mblidhet në rafte dhe është një zonë shpesh e lënë pas dore për t’u pastruar. Hiqni pluhurin nga librat dhe raftet me një furçë të butë dhe të pastër.

Pastrimi

Pastro dyshemenë duke përfshirë hapësirat nën divan dhe mobile. Përdorni bashkëngjitje për të hyrë në hapësira të ngushta. Shkundni çdo tepih ose qilim kur është e mundur.

Lecka mikrofibri

Mikrofibri është i shkëlqyeshëm për pastrim dhe mund të përdoret për të pastruar butësisht ekranin e TV dhe të gjitha pajisjet tjera elektronike, përfshirë kabllot.

Dritare

Fshini dritaret brenda dhe jashtë. Përdorni një shtrydhëse për të marrë një përfundim të dëshiruar. E njëjta gjë mund të bëhet për çdo sipërfaqe tjetër qelqi.

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Banorët e pallatit ku jetojnë njëzet mijë banorë nuk kanë nevojë të zbresin në tokë për javë të tëra

Banorët e pallatit ku jetojnë njëzet mijë banorë nuk kanë nevojë të zbresin në tokë për javë të tëra

Stil
Më e mirë se edhe pika G: Prekeni këtu dhe do ta çmendni nga kënaqësia!

Më e mirë se edhe pika G: Prekeni këtu dhe do ta çmendni nga kënaqësia!

Intimitet dhe Pasion
Kontakti me sy mund të ndryshojë jetën tuaj

Kontakti me sy mund të ndryshojë jetën tuaj

Këshilla Lifestyle
Shumica gabojnë: Ja pse duhet të lani shtrojat e krevatit vetëm në këtë temperaturë

Shumica gabojnë: Ja pse duhet të lani shtrojat e krevatit vetëm në këtë temperaturë

Bëje vet
Ky është qyteti më aromatik në Evropë. Kur të lexoni titullin, me siguri do të mendoni: “Epo, qytetet nuk mbajnë erë”

Ky është qyteti më aromatik në Evropë. Kur të lexoni titullin, me siguri do të mendoni: “Epo, qytetet nuk mbajnë erë”

Çfarë të vizitosh
Si të blini dhe vishni një kostum: Ekziston një rregull i madh kur bëhet fjalë për xhaketat me tre kopsa

Si të blini dhe vishni një kostum: Ekziston një rregull i madh kur bëhet fjalë për xhaketat me tre kopsa

Stil
Kalo në kategori