LAJMI I FUNDIT:

Kënaqu me kuq e zi në VITALAND!

Kënaqu me kuq e zi në VITALAND!

Dita e Flamurit në Vitaland.

Vitaland, parku i preferuar i argëtimit për familjet në Kosovë, ka kënaqësinë të njoftojë se do të organizojë një event special në shenjë të festës së flamurit këtë 28 Nëntor. Ky event do të jetë një mundësi e shkëlqyer për të bashkuar familjet dhe miqtë për të festuar ditën më të rëndësishme kombëtare në një mjedis plot gëzim dhe argëtim.

Eventi do të ofrojë një gamë aktivitetesh për të gjitha moshat, duke përfshirë:

Foto me Maskota: Vizitorët kanë mundësinë të kapin momente të paharrueshme me maskotat tona të dashura, që sjellin buzëqeshje në fytyrat e të vegjëlve.

Valle Popullore: Hapni valle dhe lejoni që ritmet e kulturës sonë të ju udhëheqin në një kërcim kolektiv të festës.

Face Painting: Artistët tanë do të transformojnë fytyrat në vepra arti të frymëzuara nga simbolet kombëtare, duke ju dhënë një prekje festive për të festuar këtë ditë të veçantë.

Ushqime Tradicionale: Provoni dhe shijoni gatimet tradicionale që do të ofrohen me çmime promocionale, duke ju mundësuar të shijoni thesarin e kuzhinës sonë kombëtare.

Vitaland besojmë se festa e flamurit është më shumë se një ditë kalendarike; ajo është një ndjenjë e përbashkët e krenarisë dhe bashkimit. Me sloganin tonë “Krejt u kënaqaaa,” ftojmë të gjithë ju të ndani këtë ndjenjë me ne në një atmosferë të gëzueshme dhe mikpritëse.

Ju ftojmë të bashkoheni me ne për të bërë këtë 28 Nëntor një ditë të paharrueshme. Ejani dhe kënaqu me kuq e zi në Vitaland!

Për më shumë informacion dhe detaje rreth eventit, ndiqni #vitalandpark në rrjetet sociale.

Link: Facebook


Në trend Ekonomi

Më shumë
Kurti: Buxheti i komunave këtë vit është për 40 për qind më i lartë se para tri viteve

Kurti: Buxheti i komunave këtë vit është për 40 për qind më i lartë se para tri viteve

Ekonomi
Hyjnë në grevë 250 punëtorë të UP-së, shkak pagat e ulëta

Hyjnë në grevë 250 punëtorë të UP-së, shkak pagat e ulëta

Ekonomi
Cilat janë veshjet që tregojnë karakter tek burrat

Cilat janë veshjet që tregojnë karakter tek burrat

Melodia Px
Rrëfimi i punëtorëve që erdhën nga Bangladeshi: Jeta në Kosovë është shumë e mirë

Rrëfimi i punëtorëve që erdhën nga Bangladeshi: Jeta në Kosovë është shumë e mirë

Ekonomi
Zgjidhe problemin e prishjeve për 3 euro në muaj me Hausmeister

Zgjidhe problemin e prishjeve për 3 euro në muaj me Hausmeister

Hausmeister
Sistemi i shumëpritur i Rimbursimit të Depozitave po vjen edhe në Kosovë - së shpejti do të paguheni për shishet e plastikes, qelqit dhe kanaçet

Sistemi i shumëpritur i Rimbursimit të Depozitave po vjen edhe në Kosovë - së shpejti do të paguheni për shishet e plastikes, qelqit dhe kanaçet

Ekonomi
Kalo në kategori