LAJMI I FUNDIT:

Kelmendi: Prodhuesit krijues kryesor të vendeve të reja të punës

Kelmendi: Prodhuesit krijues kryesor të vendeve të reja të punës

Zëvendëskryeministri i Qeverise së Kosovës, Ramiz Kelmendi ka vizituar fabrikën e prodhimit të lëngjeve “Fluidi” në Gjilan, ku tha se kompanitë prodhuese janë shtytësit kryesor të zhvillimit ekonomik dhe krijimit të vendeve të reja të punës.

Reklama

Sipas tij, qëllimi i vizitës ishte për të parë veprimtarinë prodhuese dhe zhvillimin e tyre konkurruese.

Kelmendi tha se si Qeveri janë të përkushtuar për krijimin e një ambienti të favorshëm për biznese.

Pronari i kompanisë “Fluidi”, Fejzullah Mustafa ka njoftuar për së afërmi zëvendëskryeministrin për ecurinë e kësaj kompanie prodhuese.

Mustafa njoftoj po ashtu se nga mesi i muajt prill do të startojnë edhe me rafinerinë për prodhimin e vajit ushqimor.

Ai tha se ndër barrierat kryesore të kësaj fabrikë për prodhimin e pijeve jo alkoolike është mungesa e energjisë elektrike dhe akciza për lëndën e parë. /Telegrafi/

Artikull i sponzorizuar

Në trend Ekonomi

Më shumë
Birminghami shpall falimentimin financiar, merret nën mbikëqyrjen e Londrës

Birminghami shpall falimentimin financiar, merret nën mbikëqyrjen e Londrës

Botë
Një shëtitje virtuale në VitaLand - vendi ku aventurat nuk kanë kufij

Një shëtitje virtuale në VitaLand - vendi ku aventurat nuk kanë kufij

Vitaland
Ftesë për të gjitha lideret e ardhshme! Filloni karrierën tuaj në Buçaj, aplikoni për 10 pozitat e hapura si Përfaqësuese të Shitjes!

Ftesë për të gjitha lideret e ardhshme! Filloni karrierën tuaj në Buçaj, aplikoni për 10 pozitat e hapura si Përfaqësuese të Shitjes!

Buçaj
Polakët dhe ukrainasit mund të përkeqësojnë edhe më tej raportet - Polonia pritet të ndalojë importin e më shumë produkteve ushqimore të Ukrainës

Polakët dhe ukrainasit mund të përkeqësojnë edhe më tej raportet - Polonia pritet të ndalojë importin e më shumë produkteve ushqimore të Ukrainës

Botë
Përsosmëria e pakrahasueshme e sallamës EXTRA me origjinë sllovene: Pse duhet ta konsumoni para prodhimeve tjera?

Përsosmëria e pakrahasueshme e sallamës EXTRA me origjinë sllovene: Pse duhet ta konsumoni para prodhimeve tjera?

Kosmonte Foods
Ndërtimet pa leje në Prishtinë, publikohet Udhëzuesi për qytetarët se si t'i legalizojnë ato

Ndërtimet pa leje në Prishtinë, publikohet Udhëzuesi për qytetarët se si t'i legalizojnë ato

Ekonomi
Kalo në kategori