LAJMI I FUNDIT:

Katër të vdekur pas një sulmi me thikë në Beersheba të Izraelit – sulmuesi vritet nga një kalimtar i rastit

Katër të vdekur pas një sulmi me thikë në Beersheba të Izraelit – sulmuesi vritet nga një kalimtar i rastit

Katër persona gjetën vdekjen nga një sulm të dyshuar terrorist me thikë në një qendër tregtare dhe pikë karburanti në Beersheba – Izrael, me një numër të tjerë të plagosur në sulm, sipas shërbimeve të urgjencës.

Sipas The Jerusalem Post, përcjell Telegrafi, autoritetet erdhën në vendngjarje për të trajtuar viktimat dhe policia po kontrollon zonën për shkak të dyshimeve se mund të ketë një tjetër sulmues në arrati.


Siç ka bërë të ditur policia, sulmuesi mbërriti në një pikë karburanti dhe goditi me thikë një grua përpara se të hipte në një makinë dhe të përplaste një burrë që hipte në një biçikletë.

Më pas ai doli nga makina dhe goditi me thikë një burrë dhe një grua përpara se të qëllohej dhe të vritej nga një kalimtar civil.

https://twitter.com/manniefabian/status/1506293475448348690?s=20&t=J_xg32DnoZutgaMssmBQxw

Mediumi në fjalë thotë se sulmuesi, Muhammad Alab Ahmed abu Alkiyan, është një beduin izraelit nga qyteti Hura, i cili ka vuajtur dënimin në burgun izraelit në të kaluarën.

Alkiyan u arrestua në vitin 2015, së bashku me një numër të dyshuarish të tjerë, për mbështetjen dhe promovimin e ISIS-it te studentët në një shkollë ku ai jepte mësim.

Kjo raportohet të jetë sulmi i tretë me thikë këtë javë. Të dielën, dy oficerë policie u plagosën në një sulm me thikë në lagjen Ras al-Amud të Jerusalemit lindor ndërsa të shtunën, një 35-vjeçar u godit me thikë dhe u plagos lehtë në rrugën Hebron në Jerusalem. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Djali i Netanyahut publikon videon ku shihet një ushtar izraelit që kërcënon për kryengritje, reagon ushtria e Izraelit

Djali i Netanyahut publikon videon ku shihet një ushtar izraelit që kërcënon për kryengritje, reagon ushtria e Izraelit

Botë
Të shtëna midis Izraelit dhe Egjiptit, vritet një egjiptian

Të shtëna midis Izraelit dhe Egjiptit, vritet një egjiptian

Botë
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Sulmet në Rafah janë 'të tmerrshme' dhe Gaza është 'ferr në tokë' – publikohen pamje që tregojnë shkatërrimin

Sulmet në Rafah janë 'të tmerrshme' dhe Gaza është 'ferr në tokë' – publikohen pamje që tregojnë shkatërrimin

Botë
Shtetet baltike bashkohen me Norvegjinë, Finlandën dhe Poloninë për të ndërtuar

Shtetet baltike bashkohen me Norvegjinë, Finlandën dhe Poloninë për të ndërtuar "murin kundër dronëve të Rusisë"

Botë
Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Botë
Kalo në kategori