0Shares

Në turneun ndërkombëtar “Swiss Open 2013”, morën pjesë tre karateistë nga Kosova, të cilët u kthyen me katër medalje.

Më i suksesshmi doli Alvin Karaqi, i cili fitoi medaljen e artë në U-20, në kategorinë -78 kg, si dhe medaljen e bronztë në kategorinë e seniorëve -84 kg.

Orges Arifi u stolis me medaljen e argjendtë në U-18, në kategorinë -61 kg, ndërkohë që e bronztë doli Fortesa Orana U-18, në kategorinë -59 kg.

Gara e radhës për karateistët e Kosovës është kampionati botëror i ‘shotokanit’, që do të mbahet në prill, në Stamboll të Turqisë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)