LAJMI I FUNDIT:

Katër adoleshentë australianë vodhën një Maserati Grecale dhe një Porsche Macan – por gëzimi i tyre ishte jetëshkurtër

Katër adoleshentë australianë vodhën një Maserati Grecale dhe një Porsche Macan – por gëzimi i tyre ishte jetëshkurtër

Ndërsa shumica kënaqen duke parë vozitjet e makinave të shpejta, një kuartet adoleshentësh australianë thuhet se vendosën të “anashkalojnë ëndrrat dhe të zhyten direkt në aksion”.

Dhe aventura e tyre e zgjedhur ishte vjedhja e jo një, por dy automjeteve luksoze, një Porsche Macan dhe një Maserati Grecale, sipas policisë, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.


Ata e bënë këtë duke lëvizur me shpejtësi të lartë përpara se autoritetet t’i jepnin fund të papritur arratisjes së tyre.

Arratisja thuhet se ndodhi në Gold Coast, Australi, të dielën, më 12 maj.

Katër të dyshuarit, të moshës 15-16 vjeç, dyshohet se vodhën një Porsche Macan të zezë dhe një Maserati Grecale gri nga një pronë në Broadbeach Waters në orën 12:40 pasdite.

Nuk u desh shumë kohë që autoritetet e zbatimit të ligjit të “gjurmonin” automjetet, duke qenë se shoferët adoleshentë thuhet se po lëviznin me shpejtësi në një autostradë, duke u endur brenda dhe jashtë trafikut dhe duke kryer manovra të rrezikshme ndërsa kaluan disa herë në mënyrë të pakujdesshme rrugën.

Fatmirësisht, aventura e tyre përfundoi pa asnjë lëndim ndërkohë që adoleshentët janë akuzuar për një sërë veprash penale. /Telegrafi/