LAJMI I FUNDIT:

Kapen 30 mijë euro ilaçe kontrabandë në Tiranë, arrestohet 59-vjeçari dhe procedohet bashkëshortja e tij

Kapen 30 mijë euro ilaçe kontrabandë në Tiranë, arrestohet 59-vjeçari dhe procedohet bashkëshortja e tij

Një 59-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi u kap duke tregtuar barna të kontrabanduara, që i mbante në një depo farmaceutike.

Në gjendje të lirë u procedua dhe bashkëshortja e tij, shtetasja me inicialet K. Dh., 59 vjeç.


Policia ka sekuestruar barnat e kontrabanduara të cilat kapin një vlerë prej 30 000 euro.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare në DVP Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, në vijim të punës për goditjen e aktivitetit kriminal në fushën e kontrabandës me mallra, pas një pune të mirëfilltë hetimore disamujore të ndjekur me metoda proaktive, kanë organizuar dhe finalizuar me sukses operacionin policor të koduar “Barnat”.

Si rezultat i operacionit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit K. Dh., 59 vjeç, banues në Tiranë, si dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasen M. Dh., 56 vjeçe, banuese në Tiranë (bashkëshortja e shtetasit K. Dh.)

Shtetasi K. Dh. dhe bashkëshortja e tij administronin një depo farmaceutike në rrugën “Mihal Duri”, në të cilën, gjatë kontrollit, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, sasi të konsiderueshme barnash, të dyshuara të kontrabanduara, të cilat arrijnë vlerën rreth 30 000 euro”, thuhet në njoftimin e policisë. /Telegrafi/