0Shares

300 vite më parë, eksploruesit rusë që po udhëtonin drejt lindjes nëpërmjet Azisë, ndeshën një gadishull malor që zgjatej drejt jugut, në oqeanin Paqësor dhe ndante detin Ohotsk nga ai Bering.

Ky vend, që është pak më i madh se Italia, ka një bukuri misterioze dhe pjesa më e madhe është ende e panjohur për të huajt.

Për më shumë rreth këtij vendi magjik, iu ftojmë ta shikoni storjen e përgatitur nga RTV Dukagjini.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)