LAJMI I FUNDIT:

Kafka që mban syzet e diellit në oxhakun e familjes, rezulton të jetë e një njeriu që mungon për tetë vjet

Kafka që mban syzet e diellit në oxhakun e familjes, rezulton të jetë e një njeriu që mungon për tetë vjet

Analiza e një kafke të përdorur si dekor në shtëpinë e një burri tregoi se ajo i përkiste një burri që u zhduk tetë vjet më parë.

Duket aventureske të zbuloni se një objekt që zotëroni ka një histori të gjatë prapa. Megjithatë, ky sigurisht nuk ishte rasti me një burrë që përdori një kafkë me syze dielli për të dekoruar shtëpinë e tij, pasi u zbulua se ishte në të vërtetë kafka e një njeriu të zhdukur për tetë vjet!


Kafka u gjet në mars 2019 në zonën Gobey të qarkut, dhjetë milje nga shtëpia ku u shfaq më vonë. Pronari i shtëpisë nga Qarku Morgan, Tennessee, tha që dikush ua kishte dhënë atyre dhe ai nuk kishte ide se sendi kishte lidhje me një hetim vrasjeje!

Ishte kafka e një 79-vjeçari Junior Will McCann i cili u zhduk në 2012. Prokurori i Përgjithshëm i Rrethit Russell Johnson shpjegoi: “Dikush më pas vendosi kafkën në një oxhak ku u shtuan një palë syze dielli. Kafka qëndroi atje derisa zyra e policisë u informua për ekzistencën e saj”, shkruan Mirror.

Ata morën kafkën dhe e dërguan për tu testuar në Qendrën Rajonale të Forensikës dhe Departamenti i Antropologjisë në Universitetin e Tennessee. Analiza tregoi se ajo i përkiste Junior Wille McCann. Johnson shtoi se një nga të afërmit e McCann, i cili ka ndërruar jetë që nga ajo kohë, mund të ketë qenë vrasësi.

Në një postim në Facebook, ai shkruajti: “U bë një kërkim i gjerë – në kohën kur kafka u mor ‘në arrest’ nga MCSO, TDOC dhe të tjerët – në zonën ku ishte gjetur kafka (sipas burrit kush gjoja e gjeti). Spekulimet dhe thashethemet kanë qenë që Junior Willie McCann u vra ndoshta nga një anëtar i familjes i cili tani ka vdekur gjithashtu”.

Human Skull Discovered Sitting on Fireplace Mantle for Over a Year and Sporting Sunglasses Positively Identified as Man…

Posted by Russell Johnson on Monday, October 26, 2020

Ndërsa pronari i shtëpisë nuk ka qenë i lidhur me vrasjen, shumë dyshojnë në vendimin e tij për të zbukuruar shtëpinë e tij me kafkë. /Telegrafi/