LAJMI I FUNDIT:

Kaevski: Gënjeshtrat më të mëdha të Mickoskit në 2022: Asimilimi dhe bullgarizimi

Kaevski: Gënjeshtrat më të mëdha të Mickoskit në 2022: Asimilimi dhe bullgarizimi

Pas një numri të madh të gënjeshtrave dhe të pavërtetave të Hristijan Mickoskit, do të mbahet mend viti 2022. Mickoski u bë peng i plotë i Dimitar Apasiev. Nuk ka pasur periudhë të vitit kur Mickoski nuk ka dalë me ndonjë gënjeshtër, manipulim apo ndërtim të rëndë, tha në një konferencë për media zëdhënësi i LSDM-së dhe deputeti Darko Kaevski.

Reklama

”Gënjeshtra numër 1, gënjeshtra e parë dhe më e madhe e Mickoskit për vitin 2022 është se do të na ndodhë asimilimi dhe bullgarizimi! Me këtë gënjeshtër të madhe Mickoski dhe Apasiev krijuan histeri në opinion dhe ndezën popullin. Pikërisht nën sloganin “Jo asimilimit dhe bullgarizimit” Mickoski dhe Apasiev udhëhoqën protesta të dhunshme të përditshme kundër propozimit francez ose evropian. Rezultati i asaj histerie ishin protestat e dhunshme dhe hedhja e koktejve të lutjeve mbi institucionet. Mickoski ka gënjyer edhe për gjuhën maqedonase, së bashku me deputetët e tij ka gënjyer se gjuha maqedonase do të shpallet dialekt bullgar, është vërtetuar se Mickoski gënjen qytetarët e tij, ai nuk ka pozicion dhe prandaj është plotësisht peng i Dimitarit. Apasiev Thjesht, Mickoski nuk mund t’i besohet, tha Kaevski. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

Lajme
Osmani pas takimit me Lajçak dhe Escobar: Zgjedhjet në veri mund të organizohen në përputhje me kushtetutën

Osmani pas takimit me Lajçak dhe Escobar: Zgjedhjet në veri mund të organizohen në përputhje me kushtetutën

Lajme
KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

Lajme
Sveçla njofton se është arrestuar personi i cili kërcënoi nënkryetaren e Komunës së Leposaviqit

Sveçla njofton se është arrestuar personi i cili kërcënoi nënkryetaren e Komunës së Leposaviqit

Lajme
Krasniqi: Asnjëherë s’i kam parë më të shqetësuar e zhgënjyer ndërkombëtarët

Krasniqi: Asnjëherë s’i kam parë më të shqetësuar e zhgënjyer ndërkombëtarët

Lajme
Operacioni

Operacioni "Shpërndarësi 3", Policia sekuestron drogë, vetura, para dhe arreston katër persona në Gjilan

Lajme
Kalo në kategori