Mercedes ka prezantuar një gjeneratë të re të modelit të saj më të shitur dhe më domethënës.

Në pothuajse katër dekada të C-Class, prodhuesi gjerman ka shitur 10.5 milionë nga këto automjete, kështu që nuk ka dyshim se është produkti më i rëndësishëm i kompanisë nga Stuttgart.

Përkundër paraqitjes së mëvonshme të modeleve më të vogla, A dhe B-Class, sedan Mercedes, së bashku me versionin station wagon, mbetet ende kolona kryesore e kompanisë.

Brezi i ri sjell ndryshime të rëndësishme kryesisht në pjesën e brendshme të automjetit, por edhe në aspektin teknologjik dhe mekanik, duke përfshirë braktisjen e motorëve të mëdhenj me cilindra 6 dhe 8 që mundësonin versionet më të fuqishme të C-Class, transmeton Telegrafi.

Për herë të parë, ky model do të mbështetet ekskluzivisht në motorët e elektrizuar me katër cilindra.

Mercedes gjithashtu prezantoi një sedan dhe një kamionçinë. Dizajni i jashtëm nuk ka ndonjë surprizë të madhe.

Është një evolucion krahasuar me gjeneratën e mëparshme dhe tashmë mund të shohim elementë të ngjashëm stilistikë në E-Class të ridizenjuar, veçanërisht në pjesën e përparme të automjetit, ndërsa pjesa e pasme i ngjan S-Class të ri.

Makina është rritur në krahasim me versionin në ikje dhe boshti i rrotave është rreth 2.5 cm më i gjatë.

Ka më shumë hapësirë ​​për këmbët në pjesën e pasme, thotë Mercedes, por komoditeti i pasagjerëve është rritur si për nga hapësira e kokës ashtu edhe nga gjerësia e shpatullave.

Tashmë është lënë të kuptohet se prodhuesi gjerman ka ndryshuar plotësisht brendësinë e makinës duke prezantuar një ekran të madh qendror siç janë tabletët, por detajet e tjera në kabinën janë ndryshuar, të tilla si timoni, tabela e instrumenteve, hapjet e ventilimit.

Ekrani qendror i sistemit multimedial i ngjan një ekrani nga disa modele Tesla dhe ka një diagonale prej 11.9 inç.

Përpara shoferit është një panel instrument digjital me rezolucion të lartë, me diametër 12,3 inç.

Mercedes gjithashtu ka bërë shumë ndryshime në motor, kështu që tani vetëm motorët e elektrizuar me 4 cilindra me teknologji hibride “të butë” 48 volt janë në dispozicion për klientët. Për fillestarët, ka motor me benzinë ​​dhe dy naftë.

Benzina bazë është një 1.5 litër C180 me 170 kuaj fuqi (125 kW) dhe 250 Nm.

C180 përshpejton nga 0-100 km / orë në 8.6 sekonda dhe ka një shpejtësi maksimale prej 231 km / h.

Por ofrohen edhe modele të tjera që ofrojnë më shumë fuqi.

Në krye të gamës së motorëve me benzinë ​​është C300. Ai ofron 258 kuaj fuqi (190 kW) dhe 400 Nm.

Përshpejtimi nga 0-100 km / orë arrihet saktësisht në 6 sekonda, dhe shpejtësia maksimale është 250 km / orë. Ai gjithashtu ka një version 4Matic.

Mercedes ende nuk ka hequr dorë nga nafta, kështu që klientët kanë në dispozicion dy mundësi.

Më i dobët, C220d ka 200 kuaj fuqi (147 kW) dhe 440 Nm dhe arrin 100 km / orë në 7.3 sekonda. Shpejtësia maksimale është 245 km / orë.

Më i fortë, C300d prodhon 265 kuaj fuqi (195 kW) dhe 550 Nm. Përshpejton nga 0 në 100 km / orë në 5.7 sekonda para se të arrijë kufirin e 250 km / orë.

Pavarësisht nga zgjedhja e motorit, fuqia transmetohet në rrota përmes një transmetimi automatik të azhurnuar 9G-Tronic.

Mercedes ka njoftuar se më vonë do t’u ofrojë klientëve një version plug-in hibrid që do të ketë motor elektrik.

Mercedes C-Class i ri do të shfaqet në treg më vonë gjatë vitit, në të cilën kohë do të dihen çmimet e këtij modeli. /Telegrafi/