LAJMI I FUNDIT:

Ka filluar faza e grupeve në turneun e CS:GO – IEM Cologne

Ka filluar faza e grupeve në turneun e CS:GO – IEM Cologne
(Foto: HLTV)

Gara po bëhet edhe më interesante në turneun IEM Cologne, ku skuadrat po garojnë për grupin e çmimeve prej 1 milion dollarësh.

Pas mbarimit të fazës Play-In, tashmë ka filluar faza e grupeve, ku 16 skuadra janë të ndara në dy grupe.

Tashmë kanë filluar dy ndeshje, GamerLegion ndaj Monte dhe Cloud9 ndaj fnatic, të cilat zhvillohen në kuadër të grupit A në formatin ‘Bo3’.


Të gjitha ndeshjet janë duke u transmetuar në kanalin zyrtar të ESL në platformën Twitch.

Ndërkaq ndeshje të tjera do të vazhdojnë të zhvillohen sot dhe në ditët në vazhdim, më poshtë e gjeni orarin e ndeshjeve për sot (e shtunë):

16:00 G2 – Astralis
16:00 ENCE – 9INE
19:30 Heroic – TheMongolz
19:30 Na’Vi – MOUZ

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Kalo në kategori