0Shares

Liga e Kampionëve është kthyer, objektivi i madh i Juventusit për tash e disa vite.

Gara më e madhe për klube në botë vjen në momentin më të mirë për Zonjën e Vjetër, ata së fundmi kanë fituar ndaj Fiorentinës dhe kanë një seri të mirë rezultatesh.

Lucas Moura dhe pjesa tjetër e skuadrës së Tottenhamit duke u stërvitur para ndeshjes ndaj Juventusit (Getty Images)

Në fazën e partë të eliminimit direkt për sezonin 2017/18 ata presin në Allianz Stadium, Tottenhamin.

Padyshim që do të jetë një ndeshje interesante, por me disa mungesa te vendasit, por ata mbesin favorit përkundër kësaj.

Kjo do të jetë edhe një përballje mes mbrojtësit më të mirë dhe sulmuesit më të mirë

Pas Paulo Dybalas, Juan Cuadrados, Andrea Barzaglit e Blaise Matuidit, listës të mungesave i është shtuar edhe Lichtsteiner, ndërsa më poshtë keni formacionet e mundshme:

JUVENTUS (4-3-3): Buffon; De Sciglio, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Bentancur, Pjanic, Khedira; Douglas Costa, Higuain, Mandzukic.

TOTTENHAM (4-2-3-1): Lloris; Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies; Dier, Dembelé; Eriksen, Alli, Son; Kane. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)