LAJMI I FUNDIT:

Ju është mbushur shtëpia me merimanga? Një truk dhe një bimë do t’i përzë sa çel e mbyll sytë

Ju është mbushur shtëpia me merimanga? Një truk dhe një bimë do t’i përzë sa çel e mbyll sytë

Merimangat janë insekte të cilat gjithmonë gjejnë mënyrën që të hyjnë në shtëpinë tuaj dhe të thurin rrjeta

Fatmirësisht, ekziston mënyra natyrale që t’i hiqni qafe njëherë e përgjithmonë.


Merimangat, sikur shumica e insekteve, nuk e durojnë aromën e mentës. E njohur edhe me emrin nana, kjo bimë ka aromë të fuqishme, e cila u përshtatet njerëzve, mirëpo u është e padurueshme merimangave dhe insekteve të ndryshme.

Mbjellja e mentës në vazo të vogla dhe pozicionimi strategjik në shtëpi merimangat përgjithmonë do t’i përzënë nga shtëpia juaj.

Nëse nuk do të mbillnit mentë, atëherë pas pastrimit me thithëse pluhuri, dhomat spërkatni me freskues me aromë mente ose mundeni edhe vetë ta bëni plotësisht në mënyrë natyrale për eliminimin e merimangave, transmeton Telegrafi.

Nevojiten:

– një filxhan e gjysmë ujë,
– gjysmë filxhani uthull alkoolike,
– 20 pikë vaj eterik mendre/eukaliptusi.

Përgatitja:

Spërkatni vendet strategjike – pas dollapëve, lavamanëve, qoshet e banjës.

Kjo përzierje nuk do t’i mbysë, por do t’i përzë nga shtëpia juaj. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

A e dini se...
Si të “fshihni” kovat e mbeturinave në mënyrë që hapësira të duket moderne

Si të “fshihni” kovat e mbeturinave në mënyrë që hapësira të duket moderne

Bëje vet
Këto shenja të horoskopit e kanë fiksim të “fusin hundët” dhe të kontrollojnë telefonin e partnerit

Këto shenja të horoskopit e kanë fiksim të “fusin hundët” dhe të kontrollojnë telefonin e partnerit

Astrologji
Pse duhet të vendosni një filxhan tek dera sa herë që jeni vetëm në banesë? Ja arsyeja

Pse duhet të vendosni një filxhan tek dera sa herë që jeni vetëm në banesë? Ja arsyeja

Stil
Shtatë gjëra që ndoshta nuk i dinit për shenjat e gishtave

Shtatë gjëra që ndoshta nuk i dinit për shenjat e gishtave

Lifestyle
Ata janë më të zgjuarit - gjenitë e vërtetë lindin në këtë shenjë të zodiakut

Ata janë më të zgjuarit - gjenitë e vërtetë lindin në këtë shenjë të zodiakut

Astrologji
Kalo në kategori