LAJMI I FUNDIT:

“Ju bleni ushqimet tona, ne ndihmojmë fëmijët me leukemi”, fëmijët me aktivitet humanitar në ditën botërore të ushqimit

“Ju bleni ushqimet tona, ne ndihmojmë fëmijët me leukemi”, fëmijët me aktivitet humanitar në ditën botërore të ushqimit

Në kuadër të ditës botërore të ushqimit, fëmijët e institucionit parashkollor “Buzëqeshja” në Prishtinë kanë shitur ushqime.

Reklama

Një grup i fëmijëve të këtij institucioni parashkollor kishin vendosur tavolinat me ushqime të ndryshme në sheshin “Skënderbeu” ku qytetarë të shumtë që kalonin andej blenin ushqimet që kishin përgatitur këta fëmijë në bashkëpunim me prindërit e tyre, shkruan Telegrafi.

Mjetet e grumbulluara nga shitja e këtyre ushqimeve do të shkojnë për fëmijët e prekur nga sëmundja e leukemisë të cilët trajtohen në Klinikës së Pediatrisë në QKUK.

“Ju bleni ushqimet tona,ne ndihmojmë fëmijët me leukemi”, ishte motoja e këtij aktiviteti humanitar. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Lajme
Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Lajme
Kirby: Kurti duhet të sigurohet që kryetarët e zgjedhur t’i kryejnë detyrat nga lokacionet alternative

Kirby: Kurti duhet të sigurohet që kryetarët e zgjedhur t’i kryejnë detyrat nga lokacionet alternative

Politikë
Sveçla: Njëri nga serbët e arrestuar kishte luftuar në Koshare, u dekorua nga Millosheviqi

Sveçla: Njëri nga serbët e arrestuar kishte luftuar në Koshare, u dekorua nga Millosheviqi

Lajme
Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Politikë
Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori