Thjesht përzieni të gjithë përbërësit, shtoni erëza sipas dëshirës dhe vendosni në një blender

Lëreni të bashkohen, të bëhen kremoze dhe të parezistueshme, pastaj shijojeni.

Nëse keni përzier pjeshkat e ngrira, mund ta shijoni këtë desert menjëherë.

Shtoni kanellë ose nenexhik për ta plotësuar aromën, transmeton Telegrafi.

Ëmbëlsira më e thjeshtë e verës sapo është bërë edhe më e thjeshtë dhe është koha e duhur për ta përgatitur dhe për ta kënaqur veten me kos të vërtetë të ngrirë të verës.

Nevojiten:

– Pjeshkë
– Mjaltë
– Jogurt
– Lëng limoni.

Përgatitja:

Pjeshkat pritni dhe futni në frigorifer me ngrirje të thellë.

Të ftohta vendosni në blender dhe shtoni mjaltë, jogurt dhe lëngun e një limoni.

Përziejeni derisa të bëhen kremoze, rreth pesë minuta.

Mund ta shërbeni menjëherë jogurtin ose lëreni në frigorifer për një kohë më shumë.

Shijojeni.

/Telegrafi/