Joe Gomez thuhet se i ka kërkuar Gareth Southgates që mos ta suspendojë Raheem Sterlingun për ndeshjet kualifikuese në Euro 2020.

Dyshja e ‘Tre Luanëve’ fillimisht ishin përplasur në fitoren 3-1 të Liverpoolit ndaj Manchester Cityt, për të vazhduar më pas në stërvitje.

Sterling raportohet se kishte tentuar ta kapte për fyti Gomezin, derisa kishin ndërhyrë bashkëlojtarët për ta qetësuar situatën.

Ylli i Cityt ka reaguar ën Instagram se nuk ka asgjë për ta zmadhuar dhe se situata është e qetë, por që përplasja mes tyre ka bërë që anësori të suspendohet.

Sterling suspendohet nga Anglia pas zënkës me Joe Gomez në stërvitje Sterling suspendohet nga Anglia pas zënkës me Joe Gomez në stërvitje

Mirëpo, anëtari i Liverpoolit ka kërkuar nga Southgate që ta rikthejë Stelingun në skuadër për ndeshjen ndaj Malit të Zi që zhvillohet të enjten.

Trajneri i kombëtares angleze deklaroi se lojtari i Citizens nuk do të jetë i pranishëm për takimin ndaj malazezëve dhe duket se nuk do ta kthejë vendimin mbrapa. /Telegrafi/