LAJMI I FUNDIT:

Iu bllokuan xhirollogaritë bankare, “Pastrimi” nga sot nuk do t’i grumbullojë mbeturinat në kryeqytet

Iu bllokuan xhirollogaritë bankare, “Pastrimi” nga sot nuk do t’i grumbullojë mbeturinat në kryeqytet

Kompania Rajonale e Mbeturinave KRM “Pastrimi” Sh.A-Prishtinë nga sot nuk do të vazhdojë të bëjë grumbullimin e mbeturinave.

Reklama

Një gjë e tillë vjen pasi siç ka njoftuar kjo kompani i janë bllokuar xhirollogaritë bankare nga Kompania për Menaxhimin e Deponive të Kosovës (KMDK) me të cilat kryen shërbime bankare.

“Kompania Rajonale e Mbeturinave KRM ‘Pastrimi’, SH.A-Prishtinë, njofton opinionin publik se i janë bllokuar gjitha xhirollogaritë bankare nga Kompania për Menaxhimin e Deponive të Kosovës-KMDK me të cilat kryen shërbime bankare.

Po ashtu, Kompania ‘Pastrimi’, Sh.A-Prishtinë njofton qytetarët se nga 09.02.2022 kompania nuk do të ketë mundësi të bëjë grumbullimin dhe largimin e mbeturinave për arsye te bllokimit te xhirollogarive bankare nga Kompania për Menaxhimin e Deponive të Kosovës, prandaj duhet të bëjmë ndërprerjen e shërbimit të mbeturinave. Kompania ‘Pastrimi’, Sh.A-Prishtinë kërkon mirëkuptimin e qytetarëve deri në zgjidhjen e këtij problem”, thuhet në komunikatën për medie. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Lajme
Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Lajme
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elfije Boletini
Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Lajme
Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Lajme
Kalo në kategori