LAJMI I FUNDIT:

Italia regjistroi 19 mijë raste dhe 376 viktima brenda një dite shkaku i COVID-19

Italia regjistroi 19 mijë raste dhe 376 viktima brenda një dite shkaku i COVID-19

Italia ka raportuar 19 mijë raste nga coronavirusi Brenda 24 orëve të fundit si dhe 376 viktima, bazuar në deklaratën e ministrisë italiane të shëndetësisë.

Reklama

Sipas agjencisë së lajmeve italiane ANSA, përcjell Telegrafi, vendi regjistroi një ditë më parë 13 mijë raste si dhe 318 të vdekur si pasojë e COVID-19.

Bëhet e ditur se numri i përgjithshëm i të infektuarve nga coronavirusi në Itali u rrit në 3.1 milionë.

Italia bëhet vendi i gjashtë që ka mbi 100 mijë të viktima shkaku i COVID-19
Lexo po ashtu Italia bëhet vendi i gjashtë që ka mbi 100 mijë të viktima shkaku i COVID-19

Në anën tjetër, shifra e përgjithshme e fataliteteve vlerësohet të rritur në më shumë se 100 mijë.

Kryeministri Mario Draghi kujtoi të hënën se si një vit më parë, më 10 mars, Italia ishte vendi i parë perëndimor që deklaroi një Zonë të Kuqe me masa të forta bllokimi.

Ai tha se vendi po sheh një rritje të numrit të rasteve. Ministria Italiane e Shëndetësisë tha javën e kaluar se varianti britanik ishte duke u përhapur. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Amerika
Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Amerika
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Evropa
Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Evropa
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Kalo në kategori