LAJMI I FUNDIT:

Ishin mbledhur për të protestuar, shembet rrethoja mbrojtëse e katit të katërt të universitetit bolivian – humbin jetën të paktën pesë studentë

Ishin mbledhur për të protestuar, shembet rrethoja mbrojtëse e katit të katërt të universitetit bolivian – humbin jetën të paktën pesë studentë

Të paktën pesë studentë humbën jetën dhe tre tjerë u lënduan rëndë, kur rrethoja mbrojtëse e katit të katërt të universitetit të Bolivisë u shemb.

Reklama

Një grup i të rinjve në universitetin El Alto ishin mbledhur për të protestuar, kur rrethoja mbrojtëse në të cilën ishin mbështetur u këput, transmeton Telegrafi.

Pamjet amatore shfaqin momentin kur të rinjtë që po tentonin të futeshin brenda një salle, fillojnë të bien nga kati i katërt.

Nga ky incident dy femra dhe një mashkull kanë mbetur të vdekur në vend, derisa pesë meshkuj janë dërguar për tretman në spital. Mediat lokale raportojnë se dy prej tyre kanë ndërruar jetë në spital.

Në anën tjetër, policia ka filluar hetimet lidhur me shkakun që çoi në thyerjen e rrethojës mbrojtëse, e presidenti bolivian Luis Arce i ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë

"A ka borë, ministër?", rrëfimi i Radoiçiqit është një moment i mirë për të kujtuar se si gënjente Daçiqi

Serbia
Kush është avokati që po e mbron Milan Radoiçiqin - ai dikur kishte punuar në Gjykatën e Pejës

Kush është avokati që po e mbron Milan Radoiçiqin - ai dikur kishte punuar në Gjykatën e Pejës

Serbia
Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Amerika
Abazoviq: Këta njerëz janë në krye të piramidës kriminale

Abazoviq: Këta njerëz janë në krye të piramidës kriminale

Mali i Zi
Tanket “Abrams” arrijnë në Ukrainë - disa karakteristika të mjetit luftarak amerikan

Tanket “Abrams” arrijnë në Ukrainë - disa karakteristika të mjetit luftarak amerikan

Evropa
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Kalo në kategori